Yükleniyor...

Elon Musk, Twitter’ı Kripto Para Dolandırıcılıklarını Engelleyememesi Konusunda Eleştirdi

Tesla CEO'su Elon Musk, kripto para dolandırıcılığının Twitter'da hala bir sorun olduğunu ifade etti.

elon musk kripto para

Tesla CEO’su Elon Musk, kripto para dolandırıcılığının Twitter’da hala bir sorun olduğunu ifade etti. Musk, Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus tarafından yayınlanan bir giveaway dolandırıcılığının ekran görüntüsüne yanıt olarak Twitter’da kripto paralar hakkındaki spam mesajlarının çoğalmasından bir kez daha şikayet etti.

Musk, sosyal medya devinin uzun süredir sorunu çözmek için uğraştığını kaydetti. Musk da bir süredir kripto para dolandırıcılarıyla boğuşuyor. Girişim kapitalisti Paul Graham ise Twitter’ın spam’i algılamasının çok zor olabileceğini iddia etti.

Geçen Ekim ayında Musk, Dogecoin hakkında bir tweet atarak dolandırıcılarla alay etmişti. Dolandırıcılar genellikle kendilerine gönderilen ilk para miktarını ikiye katlamaya söz verirler, ancak milyarder onlara çok daha az kazançlı bir anlaşma sunarak dolandırıcıların durumunu tersine çevirdi.

Temmuz 2020’de Musk, Bill Gates, Kim Kardashian ve diğer önde gelen kişilikler, bugüne kadarki en büyük Twitter hack’i olan Bitcoin dolandırıcılarının hedefi haline gelmişlerdi. Federal Ticaret Komisyonu tarafından geçen yıl yayınlanan verilere göre, Musk’ı taklit eden kripto para dolandırıcıları kabaca 2 milyon dolar kazanmayı başardı.

Twitter, kripto para dolandırıcılarıyla mücadele etmeye devam eden tek sosyal medya şirketi değil. Musk taklitçileri Facebook ve Instagram’da da bulunabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner