Yükleniyor...

Binance Smart Chain Günlük İşlemleri Ethereum’dan %200 Daha Fazla

Binance Smart Chain'deki günlük işlemler yeni bir zirveye ulaştı ve şimdi Ethereum'daki işlemleri %200 oranından fazla aştı.

bsc

Binance Smart Chain’deki günlük işlemler yeni bir zirveye ulaştı ve şimdi Ethereum’daki işlemleri %200 oranından fazla aştı.

Binance Smart Chain (BSC), ağın işlediği günlük işlem sayısında büyük bir artışa neden olan sürekli bir benzersiz adres akışının tadını çıkarıyor.

BSC, şüphesiz DeFi meraklıları arasında en popüler ağlardan birisi. Saniyede çok sayıda işlemi verimli bir şekilde gerçekleştirme yeteneği, onu çeşitli projeler ve kullanıcılar için tercih edilen bir merkez haline getirmiştir.

Ağın popülaritesi artıyor ve bu, günlük işlem sayısı da dahil olmak üzere temel ölçümleriyle mükemmel bir şekilde örnekleniyor. 7 Nisan 2021 itibarıyla BSC, günlük 4 milyondan fazla işlem rekoru kırdı. Bu, blockchain için tüm zamanların en yüksek seviyesi. İlginçtir ki, Ethereum 1.3 milyondan biraz daha az bir seviye gördü, bu da %200’den fazla bir fark.

BSC’deki benzersiz adreslerin Ethereum’dakilere kıyasla çok daha az olması ilginç. Sayılar sırasıyla 63 milyon ve 147 milyon. Bu, BSC’deki kullanıcıların Ethereum’dakilere kıyasla kesinlikle daha aktif olduğu anlamına geliyor.

Yüksek Ethereum Ücretleri Temel Neden

BSC kendi başına ölçeklenebilir teknolojiye sahip rekabetçi bir ağ olsa da, hızlı popülerlik artışı büyük olasılıkla Ethereum’daki çok yüksek işlem ücretlerinden kaynaklanıyor. Bu yazının yazıldığı sırada bir işlem Ethereum’da ortalama 18,5 dolara mal olurken, BSC’de sadece birkaç sente mal oluyor. Bu fark göründüğü üzere oldukça önemli ve ağ etkileşimlerini çok daha verimli ve etkili hale getiriyor.

Üstelik, hızla artan günlük işlemlere rağmen, BSC dün itibarıyla %52 kapasite ile çalışıyordu. Öte yandan Ethereum,%98,65’lik bir kapasite ile çalışarak tıkanmaya devam ediyor.

Ethereum 2.0’ın mevcut ölçeklendirme sorunlarını çözeceği düşünülüyor. Bununla birlikte, gün ışığına çıkmadan önce, ikinci katman ölçekleme çözümleri biraz nefes alma alanı sağlamalıdır. Yakın zamanda haberini verdiğimiz gibi Vitalik Buterin, ağın “birkaç ay içinde 100 kat ölçeklenebileceğini” söyledi.

Ethereum mevcut sorunlarını çözmeyi başarırsa, rekabetçi ağların nasıl performans göstereceğini görmek ilginç olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner