Yükleniyor...

Cardano (ADA), Sahtecilikle Mücadele Edecek

Cardano (ADA), blockchain tabanlı bir tedarik zinciri çözümünün piyasaya sürülmesi ile birlikte, izlenebilirliği arttırarak, sahte ürünlerle savaşmayı hedefliyor.

ada 1

Cardano (ADA), blockchain tabanlı bir tedarik zinciri çözümünün piyasaya sürülmesi ile birlikte, izlenebilirliği arttırarak, sahte ürünlerle savaşmayı hedefliyor.

Cardano Vakfı, tedarik zincirini izlemek ve sahteciliğin önüne geçmek için, dijital marka koruması sağlayan bir platform olan Scantrust ile ortaklık kurdu. İlk uygulama bir şarap üreticisi ile gerçekleşti.

Uygulamanın ilk prototipi Aralık 2020’de ortaya çıktı. Cardano’ya destek sağlayan İsviçreli işletme, Scantrust ile birlikte çalışan tedarik zinciri çözümünün resmi lansmanını gerçekleştirdi. Uygulama küçük ve orta ölçekli işletmelerden Fortune 500 dev devrine kadar her tür işletme için izlenebilirliği ve tüketici katılımını artırmayı planlıyor.

Aslında proje, marka sahiplerinin Scantrust’ın fiziksel QR kodlarının izlenebilirliğini ve hedeflenen veri işlevlerinden Cardano blok zincirinin hızı ve düşük maliyeti ile yararlanmasını istiyor.

Şarap üreticisi Baia’s Wine, konsepti başarıyla uygulayan ilk kruluş oldu. Bir düzineden fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren bir aile şirketi olan Baia’s Wine, Cardano blok zincirinde yer alan meta verilerini izlenebilir Scantrust QR kodlarına bağlayacak.

Cardano Vakfı’nın CEO’su Frederik Gregaard, bu çözümle birlikte birinci hedeflerinin “tüm sektörlerde ve dijital anlaşmalarda güven ve şeffaflığı güçlendirmek” olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner