Yükleniyor...

Binance, Forbes’e Göre Stablecoin Fon Teminatlarını Taşıdı

Forbes'un bir haberine göre geçtiğimiz yıl Binance, stablecoin fon teminatlarını hedge fonlarına taşımış.

binance busd

Forbes’un bir haberine göre geçtiğimiz yıl Binance, stablecoin fon teminatlarını hedge fonlarına taşımış.

Kripto para borsası Binance, şu dönemde kendi USD bazlı kripto parası Binance USD (BUSD) ile ilgili sorun yaşıyor. Bugün Coinbase, 13 Mart’ta BUSD’yi askıya alacağını açıkladı.

Binance Geçtiğimiz Yıl Stablecoin Fon Teminatlarını Hedge Fonlarına Taşıdı

Hacim olarak dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in şu dönemde sıkıntı yaşadığı şey olan BUSD ile ilgili başka bir gelişme açığa çıktı. Forbes’un yayımladığı bir makaleye göre geçitğimiz yıl Binance, BUSD teminat fonlarını hedge fonlarına taşıdı.

Bu durum, Binance’in yüzde yüz desteklerini iddia etmesine rağmen, B-peg USDC adı verilen 1 milyar doları aşkın token’ın (dolara sabitlenmiş stablecoin USDC’nin dijital kopyaları) teminatsız olduğu anlamına geliyordu.

binance

Kripto para borsası Binance, geçen yıl müşterilerinin stablecoin’lerini hedge fonlara desteklemek amacıyla 1,8 milyar dolarlık teminat taşıdı.

Rapora göre Binance, teminatı Alameda ve Cumberland/DRW dahil olmak üzere hedge fonlara devretti ve bunu müşterilerine haber vermeden yaptı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner