Yükleniyor...

Binance, stablecoin tercihini yaptı! El değiştiriyor!

Paxos'un şubat ayından sonra desteğini keseceği BUSD için hamle yapan Binance, kullanıcılarını FDUSD'ye geçmesi için teşvik ediyor.

Binance stablecoin

Paxos’un şubat ayından sonra desteğini keseceği BUSD için hamle yapan Binance, kullanıcılarını FDUSD’ye geçmesi için teşvik ediyor.

Kripto para borsaları, stablecoin’ler ve altcoin’ler özelinde düzenli olarak güncelleme yapmak zorunda kalıyor. Piyasanın akışı ve stablecoin’ler üzerindeki baskı, borsaları bu sürece itiyor. Geçtiğimiz aylarda Paxos, önümüzdeki yılın şubat ayında BUSD için desteğini keseceğini açıklamıştı. Binance’te BUSD konusunda aşamalı olarak geri çekiliyor.

Binance, kullanıcıların BUSD’larını dönüştürmelerini teşvik etmeye başladı. Borsa, aşamalı sonlanan BUSD’den FDUSD’ye dönüşümde çeşitli teşvikler sunuyor. Borsanın neden FDUSD’yi tercih ettiği ise bilinmiyor.

Binance, FDUSD’u tercih etti

Binance USD (BUSD) stablecoin hizmetlerini sonlandıran Binance, aşamalı olarak kullanıcılarını yeni stablecoin’e geçmeye yöneltiyor. Bu yeni stablecoin’in ise FDUSD olması dikkat çekiyor.

Binance, yapmış olduğu yeni duyuruyla birlikte BUSD desteğinin Şubat 2024 tarihinde sonlanacağını doğruladı. Borsa, Paxos’un BUSD’yi sonlandırmasına uyumlu tutum sergiledi. Binance’ten gelen resmi açıklamada, kullanıcıların BUSD bakiyelerini Hong Kong merkezli tröst şirketi First Digital Group tarafından oluşturulan FDUSD’ye dönüştürmeleri tavsiye edildi.

Paxos’un ardından Binance’te BUSD desteğini sonlandırıyor. Popüler kripto borsası, yine de BUSD’nin bire bir oranda destekleneceğini ve kullanıcılarının mağdur olmayacağını açıkladı. Ancak borsa, kullanıcılarının FDUSD’ye geçmesini öneriyor.

Binance, Şubat 2024 tarihinden önce BUSD’lerini FDUSD’lere dönüştürecek kullanıcılarından işlem ücreti almayacak. Borsa, daha önce, Bitcoin işlemlerinde FDUSD’yi tercih eden kullanıcılarından da işlem ücreti almayacağını açıklamıştı.

Borsa, BUSD’yi aşamalı olarak sonlandıracak. Bu aşamalar arasında, marj işlemleri, para yatırma ve çekme, vadeli işlemler, earn protokolü ve kredi protokolü yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner