Yükleniyor...

Binance suçlamaları kabul etti: CZ’nin geçmişteki açıklaması dikkat çekti!

Binance'in kara para aklama suçlamalarını kabul etmesi sonrası, CZ'nin Şubat 2023 tarihinde yaptığı paylaşım dikkat çekti.

CZ Binance

Binance’in kara para aklama suçlamalarını kabul etmesi sonrası, CZ’nin Şubat 2023 tarihinde yaptığı paylaşım dikkat çekti.

21 Kasım 2023, kripto adına önemli bir tarih olarak kayıtlara geçti. Geçtiğimiz gün ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) ve Binance arasında uzlaşma gerçekleşti. Binance, kara para aklama suçlamalarını kabul etti ve 4,3 milyar dolarlık ceza ödemeye yanaştı. Ayrıca Binance’in CEO’su CZ’de suçlamaları kabul ederek görevinden istifa etti. CZ, 150 milyon dolar kefalet ödeyerek serbest kaldı.

Kripto piyasasını sallayan bu olay, akıllara geçmişte yaşanılanları getirdi. Coinkolik olarak Binance’in eski CEO’su CZ’nin tweet’lerini inceledik. CZ’nin bir paylaşımında, para akışıyla ilgili haberlere FUD demesi ve FTX’e değinmesi dikkat çekti.

Binance suçlamaları kabul etti: CZ’nin Şubat ayında paylaşımı dikkat çekiyor!

Binance’in kara para aklama suçlamalarını kabul etmesi sonrası, CZ’nin Şubat 2023 yılında attığı bir tweet dikkat çekti. CZ, daha önce, Binance’te yüklü miktarda para akışının olduğu haberine FUD yanıtı vermişti.

Forbes, Şubat ayında yaptığı bir haberde Binance’in olağan dışı para akışına değindi. Forbes, Binance’in Ağustos ve Aralık 2022 arasında Tron, Amber Group ve Alameda Research gibi hedge fonlarına 1,8 milyar dolarlık stablecoin teminatı aktardığını iddia etmişti.

Forbes’in bu haberine karşı X platformundan paylaşım yapan CZ, 9 tweet’lik bir flood serisi hazırladı. CZ, Forbes’in FUD yaptığını iddia ederek açıklamalarda bulundu.

CZ’nin yaptığı bu paylaşımda, bazı önemli detaylar yer alıyor. Dönemin Binance CEO’su CZ, Forbes’in bazı Binance müşterilerinin blockchain işlemlerine değinerek FUD yaptığını ifade etti. CZ, müşterilerinin diledikleri gibi varlıklarını çekebildiklerini ve bu işlemlerin şeffaf olduğunu aktardı.

Ayrıca CZ, hali hazırda para çekme işlemi yapmak isteyen müşterilerin öncelikle borsaya para yatırmış olmaları gerektiğini belirtti. CZ, blockchain işlemlerinin olağan olduğunu savundu.

CZ’nin paylaşımlarında bir detay ise oldukça dikkat çekici. CZ, Forbes’in yaptığı haberle Binance’i FTX ile kategorize ettiğini savundu.

CZ’nin bu paylaşımlarından yaklaşık 9 ay sonra, Binance, kara para aklama suçlamalarını kabul etti. CZ, haber akışlarının FUD olduğunu ve yanlış aktarıldığını savunurken, geçtiğimiz gün Binance’in suçlamaları kabul etmesi ise dikkat çekti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner