Yükleniyor...

Binance’teki değişimler FTX’e yaradı: FTT atağa kalktı!

Binance'in eski CEO'su CZ'nin istifa ederek göreve Richard Teng'in atanması, FTX'e ilaç gibi geldi.

Fotoram.io 62

Binance‘in eski CEO’su CZ’nin istifa ederek göreve Richard Teng’in atanması, FTX‘e ilaç gibi geldi.

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’ın 12 Ekim’deki ceza davasında ifade veren Alameda Research’ün eski CEO’su Ellison, CZ’ye ağır ithamlarda bulunarak, FTX-Binance çekişmesini daha da ateşlemişti. FTX‘in başarısızlığının bir kısmını CZ’ye yükleyen Ellison, duruşmadaki ifadesinde elindeki FTT token’ları satma girişiminde bulunan CZ’nin attığı tweet FTX’i çöküşe sürüklediğini belirtmişti.

Bu olaylarla her geçen gün artan Binance-FTX savaşında ibre yavaş yavaş FTX cephesine döndü. SEC’in FTX’in aynı isimle faaliyete devam edebileceğine dair karar alması ve Binance’in eski CEO’su CZ’nin istifasının arka arkaya gelmesi, FTX’i birkaç adım öne çıkardı.

Binance‘in eski CEO’su Changpeng Zhao’nun istifasını bildirip Richard Teng‘in göreve geldiğini açıklamasının ardından FTX cephesinde ise şenlik başlamış oldu. Bir zamanların en büyük rekabetine imza atan Binance ve FTX, bu olayların ardından tekrardan gündeme geldi. Binance’in köklü bir değişime gitmesi ise FTX’e yaradı. FTX’in yerel token’ı olan FTT saatler içinde yüzde 40’a yakın artışla “En Çok Yükselenler” listesine taht kurdu.

Haber etkisiyle inanılmaz bir sıçrayış!

Binance tarafındaki gelişmeler öncesinde 2,89 dolardan işlem gören FTT, yukarı yönlü hareketine başlayarak saatler içinde 3,98 dolara ulaştı. Toplamda yüzde 37,73’lük bir artış yaşayan borsanın yerel token’ı, piyasayı adeta salladı. Binance ve BNB‘nin gergin anlar geçirdiği süreçte tırmanışını sürdüren FTT, şu an için 3,52 dolardan alıcı buluyor.

Binance’teki problemlerin devam etmesi veya FTX’ten gelebilecek pozitif bir haber, FTT fiyatını daha da üst seviyelere taşıyacaktır. Böyle bir durumda ısrasıyla 4 – 4,2395 – 4,4901 – 4,8237 ve 5,5323 dolara doğru bir yükseliş gözlemlenebilir. Fakat, Binance’in atak yaparak FTX’i arka plana düşürmesi, FTT fiyatını sırasıyla 3,3996 – 3,1543 – 2,8240 ve 2,40 dolara çekebilir.

Ekran Resmi 2023 11 22 09.58.27

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner