Yükleniyor...

Binance, Tüm Çin Borsasını Geride Bıraktı

Wu Blockchain, Çin medyasının dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance'in resmi olmayan bir rekoru kaydettiğini duyurdu.

binance2

Wu Blockchain, Çin medyasının dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in resmi olmayan bir rekoru kaydettiğini duyurdu. Buna göre Binance işlem değeri açısından Çin borsasını geride bırakmayı başardı.

Wu Blockchain’in Twitter üzerinden paylaştığı açıklamaya göre Binance’teki tüm spot ve türev işlem çiftlerinde işlemlerin net değeri, 24 saat içinde 168 milyar doların üzerinde yeni bir yüksekliğe ulaştı.

Gerçek döviz kurları göz önüne alındığında, bu miktar 1,08 trilyon Çin yuanına eşit. Çin’in Şangay ve Shenzhen Borsaları ise yalnızca 883 milyar yuan işlemiş durumda.

Wu, bu başarının Binance yönetimi tarafından ise henüz onaylanmadığını belirtiyor.

2018 yılında girişimci ve mühendis Changpeng Zhao tarafından başlatılan Binance, ticaret çiftlerinin miktarı ve işlem hacmi açısından dünyanın önde gelen kripto para borsasıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner