Yükleniyor...

CryptoQuant CEO’su, ABD’de Bitcoin (BTC) ETF’inin Onaylanması Halinde Büyük Bir Çılgınlık Öngörüyor

CryptoQuant'ın CEO'su Ki Young Ju, ABD'de Bitcoin (BTC) ETF'inin onaylanması halinde, dünya çapında büüyk bir Bitcoin çılgınlığının yaşanacağını düşünüyor.

btc etf

CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, ABD’de Bitcoin (BTC) ETF’inin onaylanması halinde, dünya çapında büüyk bir Bitcoin çılgınlığının yaşanacağını düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Twitter üzerinden 156 bin takipçisine seslenen Ju, ABD’nin bir Bitcoin ETF’inin onayladığı takdirde, dünya çapında büyük bir FOMO gerçekleşebileceğini söyledi.

“ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin ETF’lerini onayladığını düşünün. Bunun ardından Güney Kore gibi ABD’yi takip eden ülkeler de Bitcoin ETF’lerini onaylayacak ve her geçen gün bunun sayısı artacak. Böylelikle daha fazla finansal kurum Bitcoin satın alacak ve daha fazla Bitcoin fonu başlatılacak. O zaman Bitcoin’in değeri ne olacak? Boğa piyasası beklediğimizden de uzun sürebilir.”

İlk Bitcoin borsası yatırım fonu SEC’in VanEck’in Bitcoin ETF’ini onaylaması halinde kısa bir süre sonra gerçekleşebilir.

SEC, süreci ertelemeye devam ederken Kanada ve Brezilya’da farklı bir iklim söz konusu. Kanada’da kısa bir süre önce Purpose Bitcoin ETF, Toronto Menkul Kıymetler Borsası’na giriş yaptı. Bir ay sonra, Brezilyalı dijital varlık yöneticisi QR Capital, Latin Amerika’daki ilk Bitcoin ETF’i için düzenleyiciden onay aldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x