Yükleniyor...

Quant (QNT) Nedir: Ne İşe Yarar?

Quant, farklı blokzincir ağları arasında iletişime olanak sağlayan projedir.

quant nedir

Quant, farklı blokzincir ağları arasında iletişime olanak sağlayan projedir. Proje, yazılım geliştiricilere, dağıtık defter oluşturmak için tek bir dil kullanmalarına olanak sağlar.

Quant Nedir?

QNT, Quant Network’ün halka açık blokzincirleri ve özel ağları birbirine bağlamayı amaçlayan Overledger marka kurumsal yazılım çözümlerine güç sağlamak için kullanılan bir Ethereum token’ıdır. Quant, dünyanın ekonomik, sosyal, kültürel ve çevresel olarak birbirine bağlıdır. Ama blockchain ağları arasında böyle bir bağlantı olmadığı için yeni bir platform oluşturulması gerekti. Quant bu sorunu dağıtık defter teknolojisi aracılığıyla çözmeye karar verdi. Birçok ağ bu sorunu protokoller arası köprüler üzerinden oluştururken, Quant bu sorunu protokol fark etmeksizin standart edilmiş bir yolla çözmeyi hedefler.

Quant Coin’i (QNT) Nasıl Alabilirim?

Quant Coin’i almak için Bittrex, KuCoin, Uniswap (V2), Bithumb Global, Kyber Network, Gate.io, IDEX, CoinMetro, 1inch Exchange, Fatbtc, Bilaxy, Hotbit, Bitrue, Bamboo Relay, 0x Protocol, Balancer, VALR,Switcheo Network borsalarında alım satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. 

Eğer alım satım yapacaksanız DAI/QNT, QNT/WETH, QNT/ETH, QNT/BTC, QNT/USDT, ETH/QNT, QNT/EUR işlem çiftlerini kullanabilirsiniz.

QNT coin güncel fiyatı şu şekildedir:

quant-network

Quant (QNT)

94.04 $

Satın alım için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Belirtilen borsalardan birinde hesap oluşturun.
  2. Hesaba giriş yapın.
  3. Hesap cüzdanına bakiye yükleyin. Bu işlem için Kredi/banka kartı veya banka havalesi yöntemini kullanabilirsiniz.
  4. Yüklenen bakiye ile istenilen miktarda token’ı satın alın.
  5. Satın aldığınız token’ları sıcak veya soğuk cüzdanda muhafaza edin.

Quant Ekibinde Kimler Vardır?

Quant firmasının CEO’su Gilbert Verdian, CTO’su Peter Marirosans, COO’su Lara Verdian, İnovasyondan sorumlu direktör Dr. Luke Riley, CPO’su Martin Hargreaves, Teslimattan sorumlu direktör Lisa Welsh, Amerika kıtalarından sorumlu operasyon direktörü Gagik Alaverdian, CMO’su Naiad Angel ve yönetim kurulu üyeleri Neil Smit ve Guy Dietrich bulunuyor.

Quant’ın orakları Nvidia, Oracle, Aucloud, Hyperledger ve Global Legal Blockchain Consortium’dur. Quant Overledger, Enterprise, Overledger Network Enterprise, Overledger Community Network ve SeeQ teknolojilerine sahiptir.

Quant’ın Özellikleri Nelerdir?

Quant, ilk olarak protokol agnostik ve standardize edilmiş yöntemler ile etkileşim sağlar. Bunun dışında aşağıda listelenen özellikleri bünyesinde barındırır.

Overledger Enterprise

Overledger işletmenizin API Gateway üzerinden platformlar arası dağıtık ağlar üzerinden etkileşime girmenizi sağlar. Overledger Enterprise global ölçekte platformlar arası etkileşimde bulunabilir, şirketlere göre tasarlanabilir ve gelecek için uyumludur. 

Overledger Network Enterprise

Overledger Network, herkese açık bir ağ olup tüm blockchain platformları ile etkileşimde bulunabilir. Quant bu işlemi gerçekleştirmek için API kullanırken güvenlik ve regülasyonları delmemenize yardımcı olur. Son olarak Quant, dağıtık defterleri sayesinde işletmeler için yeni gelir kapıları oluşturabilir.

Overledger Community Network

Overledger Community Network, işlemlerinizi Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin (BTC) ve Hyperledger üzerinden etkileşimde bulunmanızı sağlar. Ama firma, bu seneden itibaren başka blockchain ağlarıyla etkileşime hazırlamak için çalışıyor.

SeeQ

Quant’ın başka bir ürünü olan SeeQ, çoklu blockchain ağlarındaki işlemleri analiz etmenizi sağlar. Bu sayede vergi kurumları, denetim kurumları ve diğer kurumlarla olan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca SeeQ sayesinde finansal uyumluluk işlemlerini rahatça tamamlayabilirsiniz.

Quant’ın Özellikleri Nelerdir?

Yazılım geliştiricilere, dağıtık defter oluşturmak için tek bir dil kullanmalarına olanak sağlar.

Dağıtık defterlerini yenileme veya değiştirme işlemini basite indirger.

API tabanlı sistemlerin dağıtık defter teknolojileriyle kolayca entegre olmasını sağlar.

Bireysel dağıtık defter projelerinin birbiriyle entegre olmasını sağlar. Dağıtık defterin hangi özelliklerini alıp alacağına bakmaz. Ve sizin hangi ağda olduğunuza da bakmayacağı için kolaylıkla kullanabilirsiniz. 

Farklı organizasyonlar arası uygulamaları farklı platformlara entegre edip oluşturabilirsiniz. Ve bu sayede konsorsiyum platformları kolayca oluşturulabilir.

Quant’ın Sağladığı Çözümler Nelerdir?

Quant, Çoklu Defter Token’ları, baştan sona dağıtık defter erişimi ve kripto para ödemeleri alanında çözümler üretir.

Çoklu Defter Token’ları (MLT)

Bu çözüm, merkez bankaları, fintech şirketleri, ticaret konsorsiyumları, ödeme sistemleri ve mikro ödeme platformları için kullanılır.

Bu çözümde fonlar finansal enstitülere transfer edilip karşılığında token’lar çıkartılır. Yüklenen fonlar, platform farketmeksizin işlem yapılmasına olanak sağlanır. Bu sayede elektronik paraların transferi alanındaki sorunlar kolayca çözülebilir.

Baştan Sona Dağıtık Defter Erişimi

Quant’ın ikinci çözümü olan uygulama, şirketler ve konsorsiyumların birden fazla dağıtık deftere erişmeleri durumunda etkin bir çözümdür. Örnek olarak DeFi protokolleri, tedarik zincirleri ve ödeme platformları olarak verilebilir.

Overledger programı tüm ağları iş süreçleri için entegre eder. Tedarik zinciri alanında birden fazla blockchain platformu kullanılması durumunda entegrasyon sorunları ortaya çıkabilir. Ama Overledger sayesinde APU aracılığıyla hızlı geliştirme ortamı sağlayabilirsiniz.

Kripto Para Ödemeleri

Overledger programının üçüncü çözümü olan kripto para ödemeleri, kripto para ödemeleri almak isteyen şirketler için etkin bir çözüm olarak kullanılır.

Kripto paralar farklı ağlarda oldukları için işlemler zor olabilir. Quant ise basit ve güvenli API üzerinden farklı ağları birbirine entegre ederek ödeme işlemlerini kolaylaştırır. Eğer şirketler kripto para ödemelerini itibari paraya çevirmek isterlerse işlemler Overledger üzerinden gerçekleştirilebilir. Bu çözüm ise borç alma verme işlemleri, faturalandırma ve DeFi piyasalarında etkin bir sistem olarak kullanılabilir.

Quant

Quant Hakkında Sık Sorulan Sorular

Overledger defteri, platformlar arasında etkileşimde ne kadar ileri seviyede?

Overledger, ekstradan herhangi bir ağ eklemez. Bu sayede karmaşık işlemleri en basit seviyeye indirger. Sadece Overledger REST üzerinden işlemlerini gerçekleştirir.

Overledger defterinin ölçeklenebilirliği nasıldır?

Overledger, platformlar arası tüm operasyonlara kolayca adapte olabilecek şekilde tasarlandı. Bu sayede platformlar arası çalışma prensibi globaldir.

Quant, kaç farklı blockchain ağını destekliyor?

Quant, şu an Bitcoin, Constellation, EOS, IOTA, Stellar, Binance Chain, Corda, Quorum, XRP ledger, Ethereum ve Hyperledger’ı destekliyor. Ama başka ağları eklemek için çalışmalarını yürütüyor. 

Quant ile alakalı gelişmeleri nereden takip edebilirim?

Quant ile alakalı gelişmeleri firmanın web sitesinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Quant ile alakalı gelişmeler oldukça Coinkolik.com üzerinden sizleri haberdar ediyor olacağız.

Quant Ne İşe yarar?

Quant sayesinde farklı blockchain ağlarını kolayıkla entegre edebilirsiniz. Bu da birçok firmanın blockchain alanına kolayca girmesine olanak sağlar. Ayrıca tek bir API üzerinden ağlar arası işlemlerin gerçekleştirilmesi, firmaların hem zamandan hem de paradan tasarruf yapmasına olanak sağlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner