Yükleniyor...

Binance, Türkiye’deki Faaliyetleri İçin Hukuk Müşaviri Arıyor

Popüler kripto varlık işlem platformu Binance, Türkiye'deki faaliyetleri için hukuk müşaviri arıyor.

binance

Popüler kripto varlık işlem platformu Binance, Türkiye’deki faaliyetleri için hukuk müşaviri arıyor. Borsa, web sitesi üzerinden bir ilan yayınlayarak bu arayışını duyurdu.

İlanda işe alınacak hukuk müşavirinin sorumlulukları şu şekilde belirtildi:

  • Türkiye’deki ekipleri, genel tavsiye, sözleşme incelemesi, yerel ticari, kurumsal, iş, fikri mülkiyet vb. dahil olmak üzere çeşitli yasal konularda müzakerede yardım dahil olmak üzere yasal konularda desteklemek.
  • Türkiye’nin yasal ve uyum programının ve devam eden düzenleyici stratejilerinin incelenmesi, buna uygun program geliştirmek.
  • Yerel ekiplere daha stratejik destek sağlamak için yasal sorunları ve çözümleri proaktif olarak belirlemek
  • Stratejik tavsiye sağlamak ve uyumluluğu teşvik etmek için mevcut yasalar hakkında güncel bilgileri sunmak
  • Sözleşmelerin hazırlanmasından ve gözden geçirilmesinden sorumlu olmak ve aşağı yönlü riski azaltırken iş değerini artırmak için bütünsel risk değerlendirmesi ve öneriler sunmak
  • Grup için yasal destek sağlamak

İşe alınacak kişinin hukuk alanında lisans derecesine sahip olması, yerel finansal piyasa düzenlemeleriyle ilgili deneyime sahip olması gerekiyor. İlana göre kişinin mali düzenleyici makamlar (yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Türkiye Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu) veya ilgili mali düzenleyici makamlarla etkileşimde olması avantaj sağlayacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner