Yükleniyor...

Binance.US Nedir, Ne İşe Yarar?

Binance.

Binance.US nedir

Binance.US, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’ın, ABD kullanıcıları için oluşturduğu kripto para borsasıdır.

Binance.US Nedir, Ne İşe Yarar?

Binance ve ABD’li ortağı BAM Trading Service tarafından oluşturulan Binance.US, ABD kullanıcıları için bir kripto para borsasıdır. Platformda 120’den fazla kripto para birimi listelenmektedir. Kullanıcılar, çeşitli kripto para birimlerini satın alıp satabilmekte ve takas edebilmektedir. Ayrıca yatırımcılar platformda, kripto paraları dönüştürebilir ve stake edebilir. Binance.US, rakiplerine kıyasla daha düşük işlem ücretleri sunmaktadır. Kullanıcılar, Binance.US platformuna çevrimiçi bir kontrol paneli ya da borsanın iOS ve Android için kullanılabilen mobil uygulamaları ile erişebilmektedir.

Yeni başlayanlar için de kullanılan bir borsa olsa da, deneyimli yatırımcılar için daha uygun bir borsa olarak nitelendirilmektedir. Binance.US, Amerika Birleşik Devletleri’nde BTC/USD, BTC/USDT, BTC/BUSD ve BTC/USDC genelinde sıfır komisyonlu Bitcoin (BTC) spot ticareti sunan tek büyük kripto platformudur. Rakiplerin işlem ücretleri %0,50’den başlarken, Binance.US’ta yapıcı/alıcı ücretleri %0 ile %0,01 arasında değişmektedir. Anında satın alma ücretleri %0,50’dir. Ayrıca BNB’ye sahip olan kullanıcılar %0,25 işlem ücreti indirimi kazanmaktadır. BinanceçUS, işlemlerde düşük ücret talep etmektedir. Ancak banka kartı ile para yatırma işlemlerinde biraz daha yüksek bir ücret talep edilmektedir. Bunun yanı sıra kullanıcıların, para yatırma ve çekme işlemlerinde ACH veya banka havalesi kullanmaları durumunda işlemler ücretsiz gerçekleşmektedir.

Binanceus ne ise yarar

Binance.US Güvenli Mi?

Binance.US, yatırımcılar için güvenlik özellikleri sunmaktadır. Hesap sahiplerinin kripto para satın almak, satmak ve takas etmek için kimliklerini doğrulamasını gerektirmektedir. Dolandırıcılık ve diğer yasa dışı faaliyetlerin önlenmesi amacıyla doğrulama kullanılmaktadır. Binance.US, sağladığı güvenlik yöntemleri ile hiçbir zaman bir hacklenmeye veya ihlale maruz kalmamıştır. Ayrıca, kimlik doğrulama işlemlerine ek olarak çok faktörlü kimlik doğrulamasının da ayarlanması gerekmektedir. Yüz tanıma, mobil cihazlarda kullanılabilen bir seçenektir. Bunun yanı sıra kripto cüzdan adreslerinin listeye eklenmesi ile, oturum açmak için kullanılan cihazlar kolayca görüntülenebilmektedir.

Avantajları

  • Yaklaşık 125 kripto para birimine ev sahipliği yapmaktadır.
  • Düşük işlem ücretleri sunar. Binance.US’ta oluşturucu/alıcı ücretleri %0 ila %1 arasında değişir ve anında satın alma ücretleri %0,50’dir. Bu platformun ücretleri rakiplerine göre çok düşük olduğunu göstermektedir.
  • Mevcut eğitim kaynakları mevcuttur. Kripto ve blokzincir hakkında bilgi edinmekle ilgilenenler, her seviyeden yatırımcı için eğitici videolar ve makaleler sunan Binance.US Blog’a erişebimektedir.
  • İşlem ücreti indirimleri mevcuttur. BNB sahibi olan kullanıcılar, %25 işlem ücreti indirimi alabilmektedir.

Dezavantajları

  • Kimlik doğrulama süreci uzayabilir. Kimlik doğrulanana kadar Binance.US’ta alım satım veya ticaret yapılamamaktadır. Ayrıca doğrulama işlemi birkaç gün sürebilir.
  • ABD’nin 4 eyaletinde mevcut değildir.
  • Binance.US 120’den fazla kripto para birimini desteklese de, bazı rakipler daha geniş seçenek sunabilmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner