Yükleniyor...

Binance, USDC Konusuna Açıklık Getirdi

Kripto para borsası Binance, platformda yaşanan USDC çekim sorunlarıyla ilgili açıklamada bulundu.

Binance USDC Konusuna Aciklik Getirdi

Kripto para borsası Binance, platformda yaşanan USDC çekim sorunlarıyla ilgili açıklamada bulundu.

Kripto endüstrisinde yaşanan likidite sorunları, yatırımcıların birebir oranında varlıklarını çekebilmesini zorlaştırıyor. Özellikle FTX‘in sansasyonel bir şekilde çöküş yaşaması, kripto piyasasına ağır bir darbe vurdu. FTX iflası, birçok kripto projesinin likidite sorunlarıyla karşı karşıya kalmasına neden oldu. Kripto yatırımcılarının güven duymadığı ve tedirgin olduğu bu durum, olası fud’ları da beraberinde getiriyor. Son olarak Binance, USDC tarafında para çekme işlemlerini durdurduğunu açıkladı. Bu haberin bir fud haline gelmesi nedeniyle, şirketten yeni açıklamalar geldi. Şirket, USDC tarafında herhangi bir sorun olmadığını belirtti.

Binance, USDC Hamlesini Prosedürlere Bağladı

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), USDC tarafında ortaya çıkan fud’lara açıklık getirdi. CZ, USDC para çekme işlemlerinde bir artış gözlemlediklerinin altını çizdi. Çekim işlemleri arasınd, PAX/BUSD‘dan USDC tarafına geçiş kanalı olduğunu aktardı. CZ‘ye göre, bu kanal New York merkezli bir bankadan fiat olarak geçiş gerektiriyor.

USDC‘nin çekim kanallarında banka geçişine değinen CZ, bankaların açık olmadığını iletti. Bu nedenle Binance, durumun düzelmesi için bankaların açılmasını bekliyor.

Binance patronu, bu dönüşümlerin birebir oranda teminatlı olduğunu iletti. Ayrıca CZ, para yatırma işlemlerinde herhangi bir sıkıntı olmadığının da altını çizdi.

Tron Kurucusu Justin Sun, Binance Borsasına 100 Milyon Dolarlık USDC Taşıdı

Diğer taraftan Tron kurucusu Justin Sun, Binance borsasına 100 milyon dolarlık USDC taşıdığını duyurdu. Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu işlem hakkında hızlı bir açıklamada bulundu. CZ, bu işlemin BUSD‘un Tron‘a yerleştirilmesinin bir parçası olduğunu açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner