Yükleniyor...

Gifto Nedir? GTO Coin Avantajları Nelerdir?

Gifto, merkezi olmayan ve blokzinciri alanında en büyük hediye platformu olmayı amaçlayan bir projedir.

Gifto nedir

Gifto, merkezi olmayan ve blokzinciri alanında en büyük hediye platformu olmayı amaçlayan bir projedir. Yerel kripto para birimi GTO Coin’dir.

Gifto Nedir, Nasıl Çalışır?

Gelişen teknoloji ile internet, kişiler için günlük yaşamın olmazsa olmazlarından biri haline gelmiştir. İhtiyaçlar tek bir tuş ile giderilebilir ve birçok çeşit bir sayfa üzerinde görülebilir hale gelmiştir. Ayrıca sosyal medya platformlarının oluşmaya başlaması ile dünyanın farklı yerlerinden kişiler birbirleri ile arkadaş olabilmiş ve etkileşime girebilmiştir. Bahsi geçen platformların çeşitlenmesi ile uzaklar daha yakın hale gelmiştir. Birçok kişi, farklı ülkeden kişiler ile arkadaşlık kurabilmiş ve hatta yabancı dillerini geliştirebilmiştir. İletişimin ve kişiler arasındaki etkileşimi artırmak amacı ile Gifto projesi hayata geçirilmiştir. Gifto, sosyal medya platformları üzerinden hediyeleşmeyi mümkün kılmaktadır.

Asian Innovations Group tarafından oluşturulan Gifto, Ethereum üzerinde çalışan merkezi olmayan bir sanal hediye protokolüdür. Gifto, 2017 yılında Binance Launcpad üzerinde yayınlanmış bir uygulama token projesidir. Merkeziyetesiz, evrensel bir hediye verme protokolü olan Gifto, blokzinciri alanında en büyük hediye platformu olmayı amaçlamaktadır. Dünyanın her yerinden sosyal medyada buluşan kişilerin, birbirleri ile kolayca hediyeleşmesini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Gifto, akıllı sözleşmelerden yararlanarak, sosyal medya platformlarında hediyeler göndermeyi sağlamaktadır. Sözü edilen hediyeler, Ethereum blockchain üzerinden ERC-721 kontratı ile oluşturulmuştur. Gifto, kullanıcıların hediyelerini kolayca yönetmesine ve sınıflandırmasına izin vermektedir. Hediye içerik oluşturucuları, istatistikleri görebilmektedir. Bu sayede, hangi hediyenin izleyicileri için daha iyi bir seçim olacağını analiz edebilir ve daha fazla para kazanabilmektedir. Gifto ile kullanıcılar, kişiye özel hediyeler üretebilmektedir. Bunun yanı sıra, hediye oluşturma aşamasında diğer kullanıcılarla iş birliği yapabilmekte ve yeni pazarlar yaratabilmektedir.

GTO Coin nedir

GTO Coin Nedir, Avantajları Nelerdir?

Gifto projesinin yerel kripto para birimi GTO Coin’dir. GTO, anlık ödemeler ve sanal hediyeler için oluşturulmuş bir ödeme aracıdır. Sosyal medya üzerinden yürütülen iletişimin daha da artması adına, GTO coin ile insanların birbirlerine sanal hediyeler göndermesinin kolaylaşması amaçlanmıştır. İçerik üreticilerinin oluşturduğu eserlere karşılık olarak çeşitli sanal hediyeler verilmektedir. Bu da GTO Coin’i, diğer kripto para birimlerinden ayıran bir özelliktir. GTO Coin, Ethereum blokzinciri üzerinde ERC-20 standardında çalışmaktadır.

Çeşitli kullanım durumları bulunan GTO Coin, hediye oluşturma, satın alınma ve satılmak için kullanılabilir. Ayrıca işlem ücretlerini azaltmak ve düğüm çalıştırarak pay almak için de kullanılmaktadır. İçerik oluşturucular için sanal hediyeler oluşturulabilmekte ve özelleştirilebilmektedir. Facebook, Instagram ve Youtube dahil olmak üzere tüm büyük sosyal ağlarda izleyiciler, hayranlar tarafından içerik oluşturuculara gönderilen GTO Coin’ler kullanılarak sanal hediyeler satın alınabilmektedir. Gifto protokolü işlemleri şeffaf bir şekilde gerçekleştirmektedir. Ayrıca DPOS algoritması ile yüksek ve hızlı bir şekilde çalışmaktadır.

GTO Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Ethereum üzerinde çalışan GTO Coin, birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Bu borsalara örnek olarak; Binance, OKX, Bitget, Bitrue gibi platformlar verilebilir. GTO satın almak isteyen yatırımcılar, öncelikle bu platformlardan birini tercih etmelidir. Üyelik ve hesap oluşturmalıdır. Kimlik doğrulama işlemlerini eksiksiz yerine getiren kullanıcılar, alım satım sayfasını açmalıdır. Bu ekrandan yatırımcılar, İstedikleri miktarda GTO Coin satın alabilir. Yatırımcılar satın aldıkları GTO Coin’leri işlemlerde kullanabilir ya da daha sonra kullanmak üzere güvenli cüzdanlarda saklayabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner