Yükleniyor...

Brezilya, 2024 Yılına CBDC Hedefi Koydu

Güney Amerika ülkesi Brezilya, bölgedeki ekonomik konumunu güçlendirmek amacıyla 2024 yılında CBDC başlatmayı planlıyor.

Brezilya 2024 Yilina CBDC Hedefi Koydu

Güney Amerika ülkesi Brezilya, bölgedeki ekonomik konumunu güçlendirmek amacıyla 2024 yılında CBDC başlatmayı planlıyor.

Kripto endüstrisinin benimsenme ve gelişme döneminde, ülkelerden de hamle gelmeye devam ediyor. Blockchain teknolojisinin yaygınlaşması, daha verimli bir ekonomi altyapısı oluşturmanın önünü açıyor. Bunun bilincinde olan bankalar ve ülkeler, merkez bankası dijital para birimi çalışmalarına hız verdi. Son olarak Brezilya, kendi CBDC‘sini çıkarmak için 2024 yılını hedef gösterdi.

Brezilya, Bölgesel Lider Olmak için CBDC Çalışmalarına Yoğunlaştı

Brezilya, Güney Amerika‘daki ekonomik statüsüne katkıda bulunmak amacıyla merkez bankası dijital para birimi (CBDC) konusuna hız verdi.

Ülkede, 2022 yılı itibariyle 30 milyondan fazla Brezilyalı vatandaşın banka hesabı, kredi kartı veya banka kartı bulunmuyor. Bu konuda çalışmalar yürüten Brezilya, henüz net bir sonuca ulaşamadı. Ancak ülkenin bu CBDC hamlesi, halkın daha fazla dijitalleşmesi anlamına gelebilir.

Birçok ülkedeki Merkez Bankası, CBDC tasarımlarına ve testlerine başladı. Blockchain teknolojisinin de benimsenmesi, yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Brezilya, tüm bu gelişmelerden geri kalmak istemiyor.

Güney Amerika ülkesi, 2024‘te CBDC‘nin başlatılmasını planlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner