Yükleniyor...

Binance US’e UST Nedeniyle Toplu Dava Açıldı

Binance US üzerinden UST ticareti yapan kullanıcılar adına toplu dava açıldı.

binance use ust hakkinda toplu dava acildi

Binance US üzerinden UST ticareti yapan kullanıcılar adına toplu dava açıldı.

Dünyanın en büyük kripto varlık alım satım platformu Binance’in ABD kolu Binance US’e, Dontzin Nagy & Fleissig ve Roche Freedman tarafından platformda LUNA ve UST ticareti yapan kullanıcılar adına toplu dava açıldı. Davacılar, Binance.US’nin kayıt dışı menkul kıymetler sattığını ve onları yanılttığını iddia etti. 72 sayfalık şikayette ayrıca Binance.US’nin bir komisyoncu-bayi olarak kayıtlı olmamasına rağmen UST’yi listeleyip sattığını ve bunun ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddia edildi.

Şirket sözcüsü konu hakkında yaptığı açıklamada “Binance.US, FinCEN tarafından tescil edilmiştir ve tüm düzenlemelere uymaktadır. (…) Bu iddialar yersiz ve kendimizi şiddetle savunacağız” dedi. Sözcü The Block’a verdiği demeçte ayrıca LUNA’nın Binance.US platformunda hiçbir zaman listelenmediğini UST’nin ise dün gece platformdan kaldırıldığını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner