Yükleniyor...

Dogecoin (DOGE) ATH’sinden %92 Düştü

Dogecoin, Elon Musk'ın geçen Mayıs ayında Saturday Night Live'daki (SNL) Dogecoin açıklamalarından sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,7376 dolara ulaşmıştı.

doge ath

Dogecoin, Elon Musk’ın geçen Mayıs ayında Saturday Night Live’daki (SNL) Dogecoin açıklamalarından sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,7376 dolara ulaşmıştı. DOGE o zamandan bu yana %92 oranında düşüş yaşadı.

Musk SNL gösterisi sırasında, en sevdiği kripto para DOGE’u tanıttı ve nihayetinde memecoin’in fiyatını yukarıda bahsedilen tarihi zirveye itti. Ancak şimdiye kadar, Dogecoin fiyatı o zamanlar elde ettiği kazanımların neredeyse tamemen kaybetti. Compound Capital Advisors’ın kurucusu ve CEO’su Charlie Bilello, Twitter sayfasında takipçilerinin dikkatini bu gerçeğe çekti.

Elon Musk kendisini “The DogeFather” olarak adlandırmasının ve SNL programının ardından fiyat aniden yükseldi. Bunu takiben, Dogecoin 9 Mayıs’ta 0,73 dolara yükseldi ve piyasa değeri 91 milyar dolara çıktı. Bu, Bitcoin’in iki yıl önce ulaştığı rakamdı.

Bitcoin ve Ethereum’un önde gelen destekçisi Galaxy Digital Mike Novogratz’ın kurucusu, o zamanlar önde gelen meme kripto para biriminin ani büyümesiyle ilgili kendi açıklamasını yaptı. Y kuşağı ve Z kuşağından insanlar için DOGE’un “sisteme orta parmağını gösterdiğini” tweetledi.

Dogecoin, 2013 yılında BT mühendisleri Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından Bitcoin’in bir parodisi olarak yaratıldı ve piyasaya sürüldü. Kripto para, Shiba Inu köpek ırkından ilham aldı. Daha sonra Elon Musk’ın favori dijital varlığı haline geldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner