Yükleniyor...

Binance vadeli işlemlerinde dikkat çeken hacimler

Binance vadeli işlemlerinde, düşük piyasa değerine sahip olan kripto paraların hacimleri 300 milyon doları aştı.

binance vadeli işlemler kripto

Binance vadeli işlemlerinde, düşük piyasa değerine sahip olan kripto paraların hacimleri 300 milyon doları aştı.

Kripto para piyasası son günlerde oldukça zayıf hareketlilik sergiliyor. Bitcoin ve Ethereum tarafındaki volatilite eksikliği, altcoin’ler tarafına da yansıyor. Bitcoin zayıf bir görünüm sergilerken, altcoin’lerde yüklü para çıkışları yaşanıyor.

Piyasanın olumsuz koşulları ortasında, Binance vadeli işlemlerinde düşük piyasa değerine sahip kripto projelerinin rüzgarı esiyor. AMB, API3, TRB ve UNFI gibi coin’ler vadeli işlemler hacminde 300 milyon doları aştı.

Binance vadeli işlemlerinde “düşük piyasa değerli” kripto rüzgarı

Binance, vadeli işlemler tarafında yeni bir hamlede bulunarak düşük piyasa değerine sahip kripto paraları listelemişti. Likidite eksikliğinin yaşandığı ve para girişlerinin minimum seviyeye geldiği bugünlerde, vadeli işlemlere “shitcoin” benzeri kripto paraların dahil edilmesi dikkat çekti. Birçok altcoin’in delist edilmesi beklenirken, aniden vadeli işlemlerde listelenmesi yatırımcıların da tepkisini çekmişti.

Ancak Binance’in hamlesi hacim konusunda başarılı oldu. Düşük piyasa değerine sahip kripto paralar, vadeli işlemlerde yüzlerce milyon dolarlık hacimlere ulaştılar.

Ekran Resmi 2023 08 29 10.25.59

Vadeli işlemler tarafında en dikkat çeken kripto paralar ise AMB, API3, TRB ve UNFI oldu. Aylar önce bu kripto para birimlerinin her an delist edilebileceği gündemde yer ediniyordu. Ancak, bugünlerde Binance vadeli işlemlerde hacim elde ediyorlar.

API3, vadeli işlemler tarafında son 24 saatte 650 milyon dolarlık bir hacme ulaştı. 85 milyon dolara yakın bir piyasa değerine sahip olan API3, son günlerde yaşadığı yüzde 25’lik yükselişle dikkatleri üzerine çekti. Ancak API3’deki yükselişin en büyük etkisi vadeli işlemler oldu.

API3

API3 kadar piyasada yükseliş gösterenlerden birisi de TRB oldu. TRB, 22 milyon dolar piyasa değeriyle Binance’in en düşük seviyedeki projeleri arasında yer alıyor. Ancak TRB, vadeli işlemlerde son 24 saatte 400 milyon dolarlık bir hacme ulaştı. TRB, son günlerde yüzde 64’lük bir yükseliş gösterdi.

TRB

Diğer taraftan, AMB’de de güçlü bir yükseliş yaşandı. AMB, yüzde 60’a yakın yükseliş yaşadı. Ancak kısa süre sonra bir o kadar da geri çekilme yaşadı. Pump and Dump olarak yansıtılan bu durumda, AMB’nin hacmi son 24 saatte 500 milyon doları aştı. AMB’nin piyasa değeri ise 11 milyon dolar civarında.

AMB

Son olarak, UNFI tarafında yaşanan yükseliş de gündeme düştü. UNFI, son günlerde yüzde 25’e yakın bir yükseliş gerçekleştirdi. 31 milyon dolar piyasa değerine sahip olan UNFI, son 24 saatte 350 milyon dolardan fazla bir hacme ulaştı. Vadeli işlemler etkisiyle yükselen kripto para, yüz milyonlarca dolarlık hacme ulaşan son kripto para birimlerinden birisi oldu.

UNFI

Düşük piyasa değerine sahip kripto para birimlerinin sürekli yükseliş yaşaması ve ardından gelen düşüş senaryoları, borsaların likidite oluşturma çabalarından birisi olarak gösterilebilir. Diğer taraftan bu kripto paraların piyasa yapıcıları veya balinaları da hacim yaratmaya çalışıyor olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner