Yükleniyor...

Bitcoin ve Ethereum’da yol ayrımı: Önemli direnç ve destekler

Geçtiğimiz haftalarda 29,000$ seviyelerden 26,000$ seviyelerine geriledik güncel olarak haftalık & günlük, Bitcoin ve Ethereum grafiklerine bakalım.

bitcoin ethereum boğa veya ayı

Geçtiğimiz haftalarda 29,000$ seviyelerden 26,000$ seviyelerine geriledik güncel olarak haftalık & günlük, Bitcoin ve Ethereum grafiklerine bakalım.

Grafikte göreceğiniz üzere fiyat dalgalar halinde devam etmekte. 28.700$ seviyesini sert bir şekilde kırdık ve fiyat 25.467$ seviyelerine kadar geri çekilme gerçekleştirdi. Genel itibari ile piyasa için 25.500$ ve 24.300$ fiyatları önem arz etmekte. Eğer Bitcoin siyah bölge aşağısında fiyat hareketi gösterirse haftalıkta bullish trendini bozarak düşüşü derinleştirebilir.

Haftalık olarak takip etmemiz gereken direnç bölgesi 28.700$ seviyeleri, ara direnç olarak bakabileceğimiz seviyeleri günlük olarak takip etmemiz gerekiyor.

image 8

#Bitcoin günlük grafik

Günlük olarak grafiğe baktığımızda 26.578$ siyah bölge ile 25.800$ seviyesi arasında sıkışmış durumdayız. Bu alanda 25.800$ seviyesi çok önemli, fiyat bu seviye altına günlük kapanış gerçekleştirişe aşağıda bırakmış olduğu likiditeleri temizleme meyilli olacaktır.

Önümüzdeki günlerde aylık kapanış öncesi fiyatın siyah bölge yani 26.900$ seviyesi üstüne atması yükseliş trendi için çok önemli.

Bir diğer dikkat etmemiz gereken husus ise fiyat 15 haziran – 29 ağustos arasında bir alanın aralığıdır. Eğer ki bu alanın daha düşük tepe seviyesi (RL) altında kapanışlarla kaybedilmesi söz konusu olursa fiyat kesinlikle aşağıdaki denge fiyatları; 21.000$ ile 19.000$ seviyelerini test etme ihtimalini konuşabiliriz.

Kısaca özetleyecek olursak önümüzdeki günler çok önemli. Fiyatın 27.000$ üstünde günlük kapanış yapması ve sonrasında o fiyat üstünde haftalık kapanış şart. Bu kapanışları göremezsek dikkatli olmakta fayda var.

#ETH  haftalık grafik

Ethereum’un haftalık grafiğine baktığımızda şu an için haftalıkta çok ince bir çizgi üzerindeyiz. 1.628$ seviyesi haftalık olarak çok önemli, bu seviye altında kapanış gerçekleştirirse 1.461$ ve ardından kırmızı yuvarlak içerisine aldığım likidite alanını test etmeye meyilli olacaktır.

ETH haftalık olarak 1.767$ seviyesi üstünde kapanış yapabilmesi çok önemli. 

Fiyat tekrardan bu seviyeyi kazanırsa yükseliş trendi için güzel bir onay almış oluruz.

image 9

#ETH günlük grafik

 Günlük olarak grafiğe baktığımızda fiyat 1.630$ seviyesi altında hareket etmesine rağmen günlük kapanışları bu fiyatın üzerinde gerçekleştiriyor. Bu seviyenin altında günlük kapanışlarda grafik üzerinde yuvarlak içerisine aldığım likiditeyi temizlemeye meyilli olabileceğini düşünebiliriz.

Yine grafik üzerinde baktığımızda kırmızı bölge s/r flip bölgemiz. Fiyatın bu bölge üzerinde günlük kapanış yapabilmesi çok önemli. Bu bölge altında kaldığı sürece riskli olarak yorumlayabiliriz. 

Herkese iyi kazançlar dilerim.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner