Yükleniyor...

Binance’da 1.800 Dolardan Bitcoin (BTC) Satıldı!

Dün akşam saatlerinde gelen ciddi satış baskısı ile 8.

Binanceda Bitcoin BTC 1.800 Dolardan Satıldı

Dün akşam saatlerinde gelen ciddi satış baskısı ile 8.100 dolara kadar gerileyen Bitcoin’deki bu keskin düşüş hareketi dev kripto para borsası Binance’daki BTC/BUSD işlem çifti üzerinde kademeli bir etki oluşturdu. Borsada BTC/BUSD işlem çifti bir süreliğine 1.800 dolar seviyesine düştü ve bu fırsatı yaklayan bazı şanslı yatırımcılar 1.800 dolardan Bitcoin (BTC) almayı başardı.

Binance kısa süre önce kendi stablecoin’i Binance USD (BUSD)’yi duyurmuş ve marketine eklemişti. Binance USD, hem Binance hem de Paxos tarafından desteklenen bir stablecoin ve şu anda düşük likidite sıkıntısıyla karşı karşıya. Bu da ani kırılımlara davetiye çıkarıyor.

UTC ile 20:00 civarında BTC/BUSD işlem çifti ani bir düşüş yaşadı ve bu düşüşü fırsata çeviren bazı yatırımcılar yalnızca 1.800 dolar karşılığında Bitcoin (BTC) satın almayı başardı. Düşüşün kısa sürmüş olması hacimli alımların olmadığını gösteriyor.

CoinMarketCap’in verilerine göre Binance USD son 24 saatte 1.9 milyon dolarlık hacmi ile diğer stablecoin’lere kıyasla çok düşük bir hacme sahip. Özellikle BTC/BUSD işlem çiftinin işlem hacmi yalnızca 476 bin dolar. Düşük hacme rağmen Binance’ın herhangi bir flash kazasını durdurmak için stop emirler koymadığı görülüyor.

Bazı borsalar geçmişte yaşanmış flash çöküşlere sahip, ancak büyük borsalar için BTC işlem çiftlerinde bu tür olaylar daha nadirdir. Hatta stablecoin ile yapılan işlemlerde bu durum neredeyse hiç yaşanmadı. BTC/BUSD’deki düşüşü daha da şaşırtıcı kılan şey tam olarak bu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner