Yükleniyor...

Binance’in Alt Şirketi Moon Tech Spain, İspanya’da Lisans Aldı

Kripto para sektörünün hızla gelişme kaydetmesi ile beraber bu alandaki çalışmalar da hız kazanmış durumda.

adobestock iryna budanova 1 1

Kripto para sektörünün hızla gelişme kaydetmesi ile beraber bu alandaki çalışmalar da hız kazanmış durumda. Son olarak elde edilen bilgilere göre; Binance’in alt şirketi Moon Tech Spain, İspanya Merkez Bankası‘ndan sanal varlık hizmet sağlayıcısı olmak için gerekli lisansı aldı. Söz konusu açıklama Binance‘in Twitter hesabı üzerinden yapıldı.

Binance, İspanya’da Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı Lisansı Aldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para borsası Binance, Moon Tech Spain şirketi aracılığıyla İspanya Merkez Bankası’ndan sanal varlık hizmet sağlayıcısı olmak için onay aldı.

binance ispanyada dijital varlik hizmet saglayicisi lisansi aldidf

Binance konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Binance İspanya Merkez Bankası tarafından İspanyol yan kuruluşu için Sanal Varlık Hizmetleri Sağlayıcısı (VASP) olarak tescil edilmiştir. Bu, Binance’in merkez bankasının AML ve CTF kurallarına uygun olarak İspanya’da kripto varlık değişimi ve saklama hizmeti sunmasına olanak tanıyacak.

Son olarak belirtmek gerekirse bu lisans Binance’in, merkez bankasının kara para aklama ve terörle mücadele finansmanı (AML/CTF) kurallarının gerekliliklerine uygun olarak, İspanya’da kripto varlık değişimi ve saklama hizmetleri sunmasına olanak tanıyacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x