Yükleniyor...

Binance’in ticaret hacim raporu yayımlandı: Türkiye üçüncü sırada!

Wall Street Journal'in yayımladığı belgelere göre Binance'in en büyük ticaret hacmi Çin, Güney Kore ve Türkiye'den geliyor.

Binance

Wall Street Journal’in yayımladığı belgelere göre Binance’in en büyük ticaret hacmi Çin, Güney Kore ve Türkiye’den geliyor.

Wall Street Journal (WSJ), Mission Control isimli bir platformdaki verileri de kullanarak Binance‘in ticaret hacmiyle ilgili bir rapoy yayımladı. Kriptoyla ilgili yasakalra rağmen Çin şubesinde 90 milyar doların üzerinde ticaret hacmi olduğunu açıklayan WSJ, büyük bir ilgi topladı. Çoğunluğu vadeli işlemlerden gelen bu hacim, Binance’teki en büyük ticaret pazarının Çin olduğunu gösteriyor. Ek olarak, Türkiye bu listenin üçüncü sırasında yer alıyor.

Binance

Türkiye listenin üçüncü sırasına yer alıyor!

The Block’s Data Dashboard’a göre Binance’in toplam spot ve vadeli işlem hacmi 670 milyar doları aştı. WSJ raporuna göre Binance’in Çin’den sonra en büyük pazarları Güney Kore, Türkiye ve Vietnam. Kripto paraların şu an boğa sürecinde olmadığını ele alırsak, Türkiye’nin hala Binance pazarında etkin olması, kripto yatırımcılarının bağlığını ortaya koyuyor.

Ülkeler bazında baktığımızda ise, Çin’in kripto yasaklarına rağmen zirvede olması, birçok düşünceyi de beraberinde getiriyor. Ülkedeki kripto faaliyetlerinin yasal olmamasına rağmen en çok ticari hacmine sahip olan Çin, yasakların kalkmasıyla beraber tüm ülkelere büyük bir fark atabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner