Yükleniyor...

Binance’in Varlıklarında Düşüş Yaşanıyor

Forbes'in araştırmasına göre, Binance'in varlıkları son iki ayda düşüş yaşadı.

binance

Forbes’in araştırmasına göre, Binance’in varlıkları son iki ayda düşüş yaşadı.

Lider kripto para borsası, son haftalarda varlıklarının yüzde 15’ini (yaklaşık 12 milyar dolar) kaybetti.

Binance’in Varlıkları Eridi

Şirketin CEO’su Changpeng Zhao, durumu istikrara kavuşturmak için girişimlerini sürdürse de piyasada yaşanan büyük güvensizlik çıkışların artmasına neden oldu.

Forbes raporu, son 30 günde Binance’in 23 rakibi arasında yalnızca MaskEX borsasının yüzdesel olarak daha büyük kayıplar yaşadığını belirtiyor.

Bu tutarsızlık, Binance ile olan güven sorunlarının bir göstergesi olarak görülüyor. Şirketin pazardaki payı düşünüldüğünde, krizin derinleşmesinin sektör için önemli sonuçları olması ihtimaller arasında yer alıyor.

Binance’ten yaşanan çıkışlarım mevcut hızda devam etmesi, hem dijital varlık piyasası hem de piyasadaki diğer katılımcılar için yıkıcı sonuçlara sebebiyet verebilir.

Kripto analiz şirketi Coinglass tarafından sağlanan verilere göre Binance, günlük işlem hacimleri baz alındığında açık ara en büyük borsa olmaya devam ediyor.

Borsa, en büyük rakibi FTX’in yaşadığı çöküşün ardından daha fazla soruşturmayla karşı karşıya kaldı.

Binance, FTX’in yaşadığı çöküşün ardından proof-of-reserve raporlarını yayımlasa da, geleneksel denetim konusunda yetersiz kaldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner