Yükleniyor...

Aptos, Piyasa Koşullarına Ayak Uydurarak Yükselişe Geçti

Aptos (APT), Bitcoin (BTC) ile birlikte canlanan kripto piyasasına ayak uydurarak yüzde 40'a yakın bir yükseliş gerçekleştirdi.

Aptos Piyasa Kosullarina Ayak Uydurarak Yukselise Gecti

Aptos (APT), Bitcoin (BTC) ile birlikte canlanan kripto piyasasına ayak uydurarak yüzde 40‘a yakın bir yükseliş gerçekleştirdi.

Kripto para piyasası, yılın başından beri can suyu olurcasına yükseliş yaşıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin ile başlayan yükseliş trendi, altcoin’ler tarafında direnç kırılımlarını da beraberinde getirdi. Birçok altcoin, uzun zamandır devam eden düşüş trendini kırmayı başardı. Bu altcoin’lerden birisi olan Aptos, dün yaşadığı yüzde 44‘lük yükselişi, bugün de devam ettiriyor. Popüler kripto para birimi APT, günü yüzde 33‘lük bir yükselişle geçiriyor.

Aptos Neden Yükseliyor?

Son zamanların en popüler kripto para projelerinden birisi olan Aptos (APT), yılın başından bu yana yaklaşık yüzde 66’lık bir yükseliş yaşadı.

Aptos, proje geliştirmeleri ve ekosistem genişlemesiyle ön plana çıktı. Geçtiğimiz yılın sonlarına mainnet yayınlayan proje, kısa sürede kripto topluluğu oluşturmayı başardı. APT arz konusunda akıllarda soru işareti bıraksa da kripto yatırımcılarının iştahı günden güne artış gösterdi.

Güncel verilerde Aptos için herhangi bir piyasa gelişmesi yer almıyor. Proje, pazarlama ve ekosistem geliştirmeleri dışında henüz bir çalışmaya imza atmadı. Ancak bu yükseliş, genel kripto para piyasasının yükselişiyle paralellik gösterdi. Bitcoin ile başlayan yükseliş akımına, APT de dahil oldu.

Aptos Grafik Analizi, APT Yükselmeye Devam Edecek mi?

Ethereum ölçeklendirme ve Katman-2 protokolü Aptos (APT), gün içerisinde yükseliş trendini sürdürüyor.

İki gün önce genel piyasa hareketine eşlik ederek yükselişe geçen APT, dün akşam saatlerinde balinaların tercihi oldu. Popüler kripto para birimi, güncel piyasa değerine rağmen volatil bir yükseliş yaşadı.

APT tarafındaki yükselişin şiddetlenmesi, direnç noktalarının kırılmasıyla gerçekleşti. Kripto para, son verilere göre kırdığı direnç noktalarının üzerinde kalıcılık sağlamayı başardı.

Aptos (APT) grafik analizi

APT, kripto para piyasasının yükselişini değerlendirmeyi başardı. Popüler proje, piyasadaki FOMO sürecini arkasına alarak direnç noktalarını aşarak ilerlemesini sürdürüyor.

APT, dün akşam saatlerinde 4.18 dolar seviyesindeki direnç noktasını kırarak güçlü bir mum dikmeyi başardı. Hacim artışını ve balina girişlerini takip eden süreç, popüler kripto para birimini sonraki direnç noktası olan 4.94 dolara taşıdı. Dün akşam saat 6 civarında 4.94 dolar direncini de aşan APT, bu bölgenin etrafında kalıcılık sağlamayı başardı. Her ne kadar yükseliş trendinde olsa da 5.42 dolar seviyesindeki direnci iğneleyerek geri çekilme yaşadı.

APT, bu bölgedeki kalıcılığını koruması ve 5.42 dolar direncini kırması halinde yükselişini devam ettirebilir. 5.42 dolar üzerinde kalıcılık sağlamayı başarırsa, sonraki direnç noktası olan 6 dolar seviyesine bir hareket yaşatabilir. Dün akşam birkaç defa 4.94 dolar seviyesini destek yaparak güç toplayan APT, bu bölgeyi sağlamlaştırmayı başardı.

Ancak diğer taraftan, APT için düşüş sinyalleri de gelebilir. Kripto para piyasasının şişen fiyat ve grafikleri, bir düzeltme ihtiyacını meydana getirebilir. Düzeltmeye uğrayan APT, 4.94 dolar seviyesindeki destek bölgesinden güç almaya çalışabilir. Bu destek noktasının kaybedilmesi, APT’nin 4.18 dolar desteğini ziyaret etmesini sağlayabilir.

Olası bir destek kırılımları ve güç kaybında, APT için en önemli destek bölgesi 3.78 dolar seviyesi olabilir. Bu bölge, trend değişimi olmadıkça kaybedilmesi güç bir görüntü sergiliyor.

Tüm bu verilere bakıldığında, kripto para piyasasının çalkantılı ilerlediği ve herhangi bir nedenden ötürü trend değişimi yaşanabileceği unutulmamalıdır.

APT Coin Fiyatı

Kripto para piyasası hareketli günler geçirirken Aptos (APT), yüksek volatilite ile karşı karşıya. APT pazartesi günü başlattığı yükselişi sürdürüyor. Fiyat 5 doları aştı. Fiyatı ile birlikte hacim ve volatilite de yükseldi. Fiyat ile beraber göreceli güç endeksi (RSI) da 4 saatlik ve günlük verilerde 70‘in üzerine çıktı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner