Yükleniyor...

Bingbon, Türkiye’de “Karbonsuz Ağaçlandırma Projesi”ni Başlattığını Duyurdu

Hepimizin bildiği gibi dünya büyük bir iklim değişikliyle mücadele ediyor.

eb4c71a3d 750x0 q85 1

Hepimizin bildiği gibi dünya büyük bir iklim değişikliyle mücadele ediyor. Bu durum hayatımızın her noktasına yansırken, konuyla alakalı olarak birçok kurum ve kuruluş çeşitli çalışmalar yürütüyor. Bu kapsamda popüler kripto varlık işlem platformu Bingbon da dünyada yaşanan iklim değişikliğiyle mücadele etmek için Türkiye’de çalışmalar başlattığını duyurdu.

Bingbon, geçtiğimiz aylarda orman yangınlarıyla mücadele eden Türkiye’de ormanlık alanların yeniden yeşermesine yönelik ağaçlandırma çalışmalarına başlayarak “Karbonsuz Ağaçlandırma Projesi”ni hayata geçirdiğini duyurdu. Trünün ilk örneği olan “Karbonsuz Ağaçlandırma Projesi“ ile Bingbon, kendisini çevreyi korumaya adamış görünüyor. Firma gelecekte çevre koruma, iklim değişikliği ve afetlere yönelik daha fazla projeye fon sağlayarak bu konuda daha çok proje yapmaya devam edeceği duyurdu.

Arazi Satın Alımları Gerçekleştirildi

Bingbon, Türkiye’de yaşanan orman yangınları sebebiyle zarar gören bölgeler için özel bir bütçe ayırarak, binlerce dolarlık yatırım yaptı, kullanılmayan arazileri ağaç dikmek için satın aldı. Bu sayede Türkiye’nin ormansız kalan bölgeleri de yeşillendirilerek ülkeye büyük bir katkı sağlanmış olacak. 

Bingbon İletişim ve Ortaklık Müdürü Elvisco Carrington, iklim değişikliğinin şakaya gelmeyeceğini, bunun gerçek bir durum olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı; 

“Hepimiz yaşanan yangınlarda tahribatı gördük ve etkilerini hissettik. Arkanıza yaslanıp hiçbir şey yapmamak, dünyaya kötülük olur. Hızla büyüyen bir borsa olarak, Bingbon’un iklim değişikliğiyle ilgili konularda yardım eli uzatmak için ahlaki bir görevi ve sosyal sorumluluğu var.”

Carrington, böyle bir projeyi Türkiye’de başlatmasının bir diğer nedeninin, Türk iklim ve bitki örtüsünün, insanoğlu için temiz hava üretmeye uygun olduğu, oradaki her türlü böcek ve hayvan için yiyecek, barınak sağlama kapasitesi olduğu için Türkiye’yi seçtiğini sözlerine ekledi.

Bingbon, görevi toprağı temin etmek, dikmek ve ağaçları sulamak olan Türkiye’deki yerel bir ekiple bir araya gelerek iş birliği yaptı. Ankara’da bir arsaya badem, ıhlamur, ceviz ve kestane olmak üzere toplam yüz ağaç dikileceğini belirtti. 

Yapılacak bu çalışmalar ile Türkiye’nin yaralarına merhem olunması planlanıyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner