Yükleniyor...

Bir Altcoin Projesi Daha Saldırıya Uğradı, Fiyat Düştü

Zincirler arası ağ Thorchain bugün 5 milyon dolarlık bir saldırıya maruz kaldı.

bir altcoin projesi daha saldiriya ugradi fiyat dustu

Zincirler arası ağ Thorchain bugün 5 milyon dolarlık bir saldırıya maruz kaldı. Saldırıdan bu yana geliştiriciler, hatayı düzeltmek için bir acil durum sürümü yayınladılar ve hazinenin likidite sağlayıcılarını bütünleştirmek için kullanılacağına söz verdiler.

İlk gelen bilgilerde saldırının boyutu yaklaşık 13.000 ETH (24 milyon dolar) olarak tahmin edildi. Daha sonra bu miktar yaklaşık 4.000 ETH (7.4 milyon dolar) olarak açıklandı ve yaklaşık 4.9 milyon dolar olarak revize edildi. Fonlar Ethereum ve Ethereum tabanlı token’lar olarak ele geçirildi.

Resmi Thorchain hesabı, “Bu, herkes için hayal kırıklığı yaratan bir an, ancak her şey kurtarıldıktan sonra LP’ler ve node’lar etkilenmemeli (fonlar geri yüklenecek)” şeklinde bir tweet attı.

Thorchain, Bitcoin ve Ethereum gibi yerel varlıkları farklı blokzincirleri arasında ancak diğer zincirlerde token olarak sarmadan takas etmek için kullanılan bir protokoldür. Projenin “chaosnet”i zincirler arası merkeziyetsiz bir borsadır. Thorchain, ShapeShift gibi tamamen merkeziyetsiz borsalar tarafından kullanılıyor.

Ağ Durduruldu

Saldırı fark edildiğinde, ağı çalıştıran node’lar durdu ve bu saldırının daha da kötüleşmesini önledi. Ağı durdurma eşiği, onu çalıştıran 38 düğümün üçte biri kadardır.

Saldırının ardından Thorchain geliştiricileri bir yama paylaştı ve düğüm operatörlerini yazılımlarını güncellemeye teşvik etti. YFI’den Andre Cronje de saldırı hakkında bir tweet attı:

“İnovasyon sömürüye yol açar… Bu nedenle yeni gelişen sektörlerde daha fazla istismar görüyoruz.”

Thorchain’in yerel token’ı RUNE’nin fiyatı o zamandan beri %18 düşerek şu anki fiyatı olan 4.65 dolara geriledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner