Yükleniyor...

Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) Piyasasına Etkisine İlişkin Çarpıcı Veriler Ortaya Çıktı

Investing.

bir anket elon muskin bitcoin btc piyasasina etkisine iliskin carpici veriler ortaya cikardi

Investing.com tarafından gerçekleştirilen bir anket, ABD’li yatırımcıların yaklaşık üçte ikisinin Elon Musk’ın finansal piyasalarda büyük bir etkisi olduğunu düşündüğünü ortaya koyuyor.

Ankete katılanların %63’ü, Elon Musk’ın finansal piyasalardaki en etkili kişi olduğunu söylüyor. Yatırımcıların yarısı, Musk gibi bireylerin sahip olduğu etkiyi yok etmeye yönelik politikaları destekleyeceklerini söylerken bazı yatırımcılar, Musk’ın enerji kullanımı hakkında olumsuz tweet atmasının ardından Bitcoin sattıklarını ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Investing.com tarafından çevrimiçi olarak gerçekleştirilen 1.103 kişilik Haziran anketinde, katılımcıların %63’ü Tesla CEO’sunun finans piyasaları söz konusu olduğunda en etkili kişi olduğunu söyledi. Bununla birlikte yatırımcıların %52’si, finans piyasalarını manipüle etme söz konusu olduğunda Musk gibi büyük isimlerin gücünü azaltacak politikalara destek verdiğini belirtti.

Son zamanlarda Musk, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri üzerinde kayda değer bir etkiye sahip. Bunun arkasındaki nedenleri belirlemek zor olsa da, Elon Musk bu konuda her tweet attığında Bitcoin genellikle hareket ediyor.

Anket ayrıca milyarderin Bitcoin’in çevresel etkisi hakkındaki tweet’lerinin yatırımcıları varlıklarını satmaya sevk ettiğini gösteriyor. Ankete katılan yatırımcıların %38’i, Elon Musk bunu tweet’leyene kadar Bitcoin’in çevresel etkisi hakkında endişelenmediklerini söyledi. Bitcoin yatırımcısı olanların %30’u geçen ay Bitcoin sattı ve %20’si satışlarını Musk’ın çevre hakkındaki endişelerine bağladı. Bununla birlikte, %84’ü Bitcoin’in geleceğinin Musk’a bağlı olduğu ifadesine katılmadı.

Yatırımcılar ayrıca Musk’ın tweet’lerini ne kadar ciddiye alacakları konusunda büyük ölçüde bölünmüş görünüyor. Katılımcıların birden fazla cevap seçebildiği soruda %33’ü kripto para tweet’lerini “rahatsız edici”, %27’si “eğlenceli” olarak nitelendirdi ve %22’si “haksız” olarak nitelendirirken, %28’i bu konuda “kayıtsız” olduklarını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x