Yükleniyor...
Sponsored

Bir Bitcoin Belgeseli de Avustralya’dan: The Bitcoin Doco

Geçtiğimiz Ekim ayında yayınlanan Bitcoin belgeseli "The Rise and Rise of Bitcoin" den sonra, şimdi de Avustralya yapımı bir Bitcoin belgeseli Vimeo'dan ücretsiz olarak yayınlandı:

bitcoin doco

Geçtiğimiz Ekim ayında yayınlanan Bitcoin belgeseli “The Rise and Rise of Bitcoin” den sonra, şimdi de Avustralya yapımı bir Bitcoin belgeseli Vimeo’dan ücretsiz olarak yayınlandı: The Bitcoin Doco

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Melbourne’da yaşayan Dale Dickins ve Chris Mylrae, Pozible sitesinde oluşturdukları projeye destek veren kişilerden topladıkları 25.000 dolarlık fon ile bu belgeseli çekmeye başladılar. Bu belgeseli çekme fikri ise Dale Dickins’tan gelmiş.

Dale, 2012 yılında Bitcoin ile tanışmış olan ve bunun hayatında çok büyük bir değişikliğe neden olduğuna inanan bir hayalperest. İnsanların bir çok konuda hayallerine ulaşmasına yardımcı olduktan sonra kendi hayallerinin peşine koşmaya karar vermiş ve Bitcoin ile ilgili bir belgesel çekmeye karar vermiş. Dale, Bitcoin’e ilgi duymaya başladığından beri yaşadığı tecrübeleri ve tanıştığı kişilerle olan diyaloglarını The Bitcoin Doco’da izleyicilere aktarmış.

The Bitcoin Doco’da belirtildiği üzere:

“Medya bizlere kriptoparaların emniyetsiz, istikrarsız, geçici bir heves, hatta bir saadet zinciri, para aklama ve uyuşturucu trafiği için bir metod olduğuna inandırdı. Biz Bitcoin’in gerçek hikayesini, kişilerin hikayelerini ve kriptoparaların Avustralya’da yaşayan insanların hayatlarındaki etkilerini anlatmak üzere kendimize bir görev edindik.”

Belgeseli 3 bölüm halinde yayınlayacaklarını belirten Dale, ilk bölümü söz verdileri üzere Kasım ayında Vimeo üzerinden yayınladılar. Ekip gelecek iki bölümü de 2015 yılında izleyicilerle buluşturacak.

Dale ve Chris’in daha önceki işleri ve fonlama ile yapacaklarına göz atmak için: https://www.pozible.com/project/183120

Belgesele katkıda bulunmak isteyenler için aşağıdaki görsel sunulmuş.

bctitle2


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x