Yükleniyor...

Bir DeFi Protokolü Daha Saldırıya Uğradı

DeFi lending protokolü bZx, bir kez daha saldırıya uğradı.

bir defi protokolu daha saldiriya ugradi 6

DeFi lending protokolü bZx, bir kez daha saldırıya uğradı. 

Proje tarafından yapılan duyuruda, projenin Polygon ve Binance Smart Chain (BSC) üzerindeki dağıtımını kontrol eden özel anahtarın günün erken saatlerinde ele geçirildiği açıklandı. Blokzinciri güvenlik ekibi SlowMist, kaybın 55 milyon dolardan fazla olduğunu bildirdi. Ekip ayrıca fonların yedi ayrı adreste bulunduğunu ve en çok fonu olan adresin 18.4 milyon dolara sahip olduğunu söylüyor. Diğer cüzdanların bakiyeleri ise 6 milyon, 13.8 milyon, 15.5 milyon ve 697 dolar şeklinde.

Proje, Polygon ve BSC ağlarında protokolle etkileşime giren getiri çiftçilerinin bu tür onaylarını en kısa sürede iptal etmelerini istedi. Ayrıca bZx’in akıllı sözleşmesinin özel anahtar sızıntısından etkilenmediği açıklandı. 

bZx, daha önce üç kez saldırıya maruz kaldı. Proje en son Eylül 2020’de saldırıya uğramış ve 8 milyon doların üzerinde kayıp yaşamıştı. 

BZRX Düşüş Yaşadı

Haberin ardından BZRX bir düşüş yaşadı ve işlem gördüğü 0.47 dolar seviyesinden 0.37 dolara kadar geriledi. Varlık yayın saati itibariyle 0.38 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner