Yükleniyor...

Bir Dolandırıcı, İki Ayda 114 Memecoin Çıkardı

Dolandırıcı olduğundan şüphelenilen bir kripto cüzdanı, iki ayda 114 tehlikeli memecoin'i piyasaya sürdü.

dolandirici memecoin

Dolandırıcı olduğundan şüphelenilen bir kripto cüzdanı, iki ayda 114 tehlikeli memecoin‘i piyasaya sürdü.

Kripto fenomeni ZachXBT’ye göre, dolandırıcı olduğu iddia edilen bir kişi yalnızca son 45 gün içerisinde 114 memecoin‘i piyasaya sürdü. Her birini kısa sürede kapatan şahıs, elde ettiği varlıkları başka bir cüzdana taşıdı.

Özellikle Pepe ve Wojak gibi memecoin’lerin ün kazanması, binlerce dolandırıcı memecoin’in ortaya çıkmasına yol açtı. Kedi, köpek veya kurbağa gibi görseller ile çıkarılan coin’ler, yatırımcıların varlıklarını ele geçiriyor.

Memecoin Dolandırıcısı Şaşırttı

Blockchain dedektifi ZachXBT’nin yaptığı araştırmaya göre, bir cüzdan adresi yaklaşık 45 günde 114 memecoin’i piyasaya sürdü. Bu duruma şaşıran kripto kullanıcıları, dolandırıcı cüzdanı “inanılmaz bir özveri” olarak nitelendirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan ZachXBT, daha fazlasının olduğundan şüphelendiğini ve bu coin’lerin sadece gönderim yoluyla tespit edilenler olduğunu ifade etti. Kripto cüzdanı, oluşturduğu memecoin’lerden topladığı paraları düzenli olarak başka bir cüzdanda biriktiriyor.

Kripto sektöründeki memecoin furyası, birçok dolandırıcıyı da iştahlandırmaya başladı. Ethereum ağında yüzlerce memecoin çıkıyor. Kripto yatırımcıları, yeni bir Shiba veya Dogecoin olur umuduyla bu memecoin’lere para yatırıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner