Yükleniyor...

Bir Saat İçinde 103 Milyon Shiba Inu (SHIB) Yakıldı

Bir saat içinde 103.

shib 1

Bir saat içinde 103.270.223 Shiba Inu (SHIB) yakım işlemi gerçekleşti.

Shibburn isimli Twitter hesabı, tek bir transferde toplam 103,2 milyon SHIB yakıldığını tweet’ledi. Bigger Entertainment sahibi Steven Cooper, bahsedilen SHIB tokenlarını kendi ekibinin yaktığını açıkladı.

Bigger Entertainment, müzisyenlerin telif ücretlerinin %20’sini, daha sonra yakılacak olan SHIB satın almak için bağışlamalarını sağlayan bir kripto plak şirketidir. Şirket ayrıca müzik etkinliklerinde NFT satmasıyla da biliniyor. Bunlardan elde edilen karın bir kısmı da yine yok etmek için satın alınan SHIB’e gidiyor.

Şirket, SHIB yakma kampanyasını Ekim 2021’de başlattı ve o günden bugüne yaklaşık 1 milyar SHIB yaktı.

Etherscan’in verilerine göre son beş gün içerisinde 150 milyona yakın SHIB yok edildi. Şimdiye kadar yakılan SHIB miktarı ise 410.3 trilyonu buldu. Bu başlangıçtaki SHIB arzının %41’ine denk düşüyor.

SHIB Yakan Diğer Şirketler

SHIB yakma kampanyasına dahil olan birkaç şirket daha bulunuyor. Bunlardan bir tanesş de Shiba Coffee Company. Şirket, karının %100’ü ile SHIB satın alırken bunların %10’unu yakıyor.

Bir kozmetik markası olan Vibe Maquillage, SHIB’deki kazancının %15’ini yakıyor.

Markilen, Precious Paws, Cryptoon Network ve Shiba Search de SHIB yakan diğer şirketler arasında yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner