Yükleniyor...

Bir Şirketten Daha Bitcoin ETF Başvurusu Geldi!

BlackRock'ın başlattığı Bitcoin ETF furyasına katılan son şirket, yaklaşık 1,5 trilyon dolarlık varlığı yöneten Invesco oldu.

Invesco etf

BlackRock’ın başlattığı Bitcoin ETF furyasına katılan son şirket, yaklaşık 1,5 trilyon dolarlık varlığı yöneten Invesco oldu.

1,4 trilyon dolarlık bir varlığı yöneten Invesco, 2021 yılında Bitcoin ETF başvurusunda bulunmuştu. Ancak bu başvuru, Invesco’nun lehine bir şekilde sonuçlanmadı. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock’ın Bitcoin ETF başvurusundan sonra iştahlanan Invesco, yeni bir ETF başvurusunda bulundu.

Invesco, Bitcoin ETF Başvurusunu Yineledi

Varlık yöneticisi ve yatırım şirketi Invesco, spot Bitcoin ETF için yeniden başvuruda bulundu.

2021 yılında Galaxy Digital iş birliğiyle Bitcoin ETF başvurusunda bulunan Invesco, yılın sonlarına doğru bu başvurunun sonuçlanmayacağını düşünmüş olacak ki peşine düşmedi. Ayrıca Invesco, aynı dönemde vadeli Bitcoin ETF başvurusunda da bulunmuştu.

BlackRock’ın gündeme bomba etkisi yaratan Bitcoin ETF başvurusu, Invesco’yu da iştahlandırdı. Yatırım şirketlerinin peş peşe başvurularını ilettiği bugünlerde, Invesco’dan da bir Bitcoin ETF başvurusu geldi.

Invesco, piyasada spot Bitcoin ETF’sinin olmamasının yatırımcıları riskli seçeneklere ittiğini savundu. Şirket, FTX’in iflasını ve Voyager’ın batışını örnek gösterdi. Invesco, Bitcoin ETF’sinin onaylanması halinde, spot Bitcoin piyasasının yatırımcıların korunması konusunda daha sağlıklı bir hale gelebileceğini aktardı.

10 trilyon dolarlık varlığı yöneten BlackRock’ın başvurusu, SEC’nin köşeye sıkışmasına ve piyasanın iştahlanmasına yol açıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner