Yükleniyor...

Bir Sonraki Bitcoin Boğa Koşusuna Çok Yakınınız

Öncü kripto para birimi Bitcoin ve diğer kripto varlıklarda 2019'un başından bu yana önemli bir kazanım görülmüş değil.

Kripto Para Piyasası Boğa Piyasası

Öncü kripto para birimi Bitcoin ve diğer kripto varlıklarda 2019’un başından bu yana önemli bir kazanım görülmüş değil. Kimisine göre gelen gideni aratacak ve 2019 yılı 2018 yılına göre daha çetin geçecek. Ancak, kripto para piyasasının tanınan trader’larından biri 2019 yılından son derece umutlu.

Yeni Boğa Koşusu 2019’un Ortasından İtibaren Başlayabilir

Birçok analist piyasadaki düzeltmenin bu yılın ilk yarısında başlayacak. Bitcoin, Kasım 2017’den bu yana 5 bin ila 6 bin dolar arasındaki ana direnç seviyelerini kırmak için mücadele etse de başarılı olamadı ve sürekli ivme kaybetti. Kripto para biriminin kısa vadeli eğilimindeki düşüş diğer kripto para birimlerinde de büyük değer kayıplarına neden oldu. Rumuzu Galaxy olan kripto para teknik analistine göre, 2019’un ikinci yarısından itibaren tarihsel fiyat haraketine dayanarak 10-12 ay içinde Bitcoin büyük kazanımlar kaydedecek. Analist, “2015 ayı piyasasının son bulduğu 420 gün boktasına yaklaşıyoruz. Eğer tarih tekerrür edecek olursa 2019’un ortasından itibaren birkaç aylık birikim ve yeni bir boğa koşusu başlayabilir.” diyor.

Bitcoin’in 9 yıllık geçmişinde yüzde 85 oranındaki bir düzeltmeden kurtulması ve yeniden yükselişe geçmesi ortalama 62 hafta sürdü. 2018 Ocak ayının başında başlayan ayı piyasasın Mart ayında 15 ayını dolduracak. Bazı analistler kripto para ayı piyasasının sonuna gelindiğini ve 2019’un ikinci çeyreğinde piyasanın iyileşme belirtileri göstermeye başlayacağına inanıyor. Tanınmış kripto para araştırmacısı ve Woobull.com’un kurucusu olan Willy Woo, 2017 Kasım ayının sonlarında görülen Bitcoin fiyatındaki sert düşüş öncesi önemli açıklamalarda bulunmuştu. Woo, “Blockchain’in görünümüne bakarak bir dip noktanın 2019’un ikinci çeyreği civarında görülebileceğinden şüpheleniyorum. Bundan sonra gerçek biriktirme dönemine gireceğiz, ancak ondan sonra uzun bir yükseliş dönemi başlıyor.”.

Kripto para piyasası haberlerden ve olaylardan nadiren etkileniyor. Piyasa daha ziyade duyarlılığa göre hareket ediyor. Bitcoin ve diğer dijital varlıkların toparlanma ve biriktirme dönemine girmeleri için piyasanın canlanması gerekiyor. Piyasanın 2019’da da ağırlıklı olarak düşüş eğiliminde olacağı öngörüsünde bulunan analistler bile dijital varlıkların potansiyelini hiçbir şekilde reddetmiyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner