Yükleniyor...

Bir Ünlü İsim Daha Bitcoin (BTC) Aldı!

BTC Inc CEO'su David Bailey, ünlü bisikletçi Lance Armstrong'un artık Bitcoin (BTC) kullandığını açıkladı.

Bir Unlu Isim Daha Bitcoin BTC Aldi

BTC Inc CEO’su David Bailey, ünlü bisikletçi Lance Armstrong’un artık Bitcoin (BTC) kullandığını açıkladı.

Bailey bir tweet’te 10 milyon satoshi içeren bir cüzdanı nasıl yarattığını anlattı, ancak bu henüz onaylanmadı. Armstrong’un doğrulanmış Twitter hesabı tweet’te etiketlenmiş olmasına rağmen, bisikletçi henüz yazının yazıldığı saat itibariyle BTC işlemi hakkında konuşmadı.

Armstrong’dan Ciddi BTC Yatırımı

10 milyon satoshi, Lance Armstrong gibi ünlü bir bisikletçi için büyük bir yatırım. Armstrong’u Bitcoin için önemli bir kampanyacı olarak tanımlayan bir Twitter kullanıcısı Matt Odell, Lance’in şu anda BTC’ye 425 milyon dolar yatırım yapan Microstrategy’den daha fazla Bitcoin’e sahip olduğunu söylüyor. Armstrong, BTC kaynaklarını kendi seçtiği bir cüzdanda saklar, bu da fonlarını yönetmesine izin verir ve üçüncü bir şahsın erişim kazanma riskini azaltır.

Lance Armstrong Kimdir?

Lance Armstrong, profesyonel bir bisikletçi olmadan önce triatletti. Bisiklete binme kariyeri, performans arttırıcı ilaçlar kullanması nedeniyle tartışmalarla karşılaştı. Sonuç olarak, kazanmış olduğu Tour de France şampiyonluğunu kaybetti.

Armstrong, ilk günlerinden beri atletikti. 16 yaşında yetenekli bir triatloncu oldu ve 1989 ve 1990’da ulusal sprint-parkur triatlon şampiyonu oldu. Daha sonra ise bisikletçi olmaya karar verdi. Ekim 1996’da, dünya Lance’e ileri bir testis kanseri teşhisi konduğunu duyunca şok oldu. Tümörler karnına, akciğerlerine ve lenf düğümlerine ilerlemişti. Armstrong bir ameliyat geçirdi ve kemoterapi aldı, ancak hayatta kalma oranı yüzde 65 ila 85 arasındaydı.

Doktorlar beyninde 50-50 yaşama şansı veren tümörleri tespit etti. Sorunlu ancak başarılı bir ameliyat geçirdi ve kemoterapi yardımıyla 1997 yılının Şubat ayında kanserden kurtulduğu ilan edildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x