Yükleniyor...

Ethereum’un (ETH) DeFi Hakimiyeti Tehlikede mi?

Bilindiği üzere lider altcoin Ethereum, DeFi aktivitelerinin artışı ile birlikte en çok kullanılan ağ oldu.

Ethereum DeFia Hakim Olmaya Devam Edecek mi

Bilindiği üzere lider altcoin Ethereum, DeFi aktivitelerinin artışı ile birlikte en çok kullanılan ağ oldu. Ancak Finder’ın Kripto Para Birimi Tahminleri Raporuna göre bu yalnızca geçici bir artış olabilir.

Finder raporuna göre DeFi uygulamalarının önümüzdeki 12 ay içinde kilitli değer ve kullanıcı sayısının istikrarlı bir şekilde artacak. Ancak Finder’da çok az kişi DeFi’ın Ethereum ile birlikte devam edeceğini düşünüyor.

Öyleyse Ethereum ekosisteme hakim değilse, alternatif ne olacak? DeFi’ın birden fazla blockchain üzerinde çalıştığı bir modele yönelme durumu söz konusu olabilir; rapora göre popüler ve yaygın olarak kullanılan DeFi ekosistemi devam edecekken; rapordaki panelist görüşlerinin bir kısmı da DeFi ekosisteminin bulunduğu bir model görmeyi bekliyor.

East London Üniversitesi’nden Dr. Iwa Salami, bu anlamda birkaç popüler ve yaygın ekosistemin olacağına inanıyor, ancak Ethereum’un tamamen alanın dışında kalmayabileceğini belirtiyor.

“Sanırım yaygın olarak kullanılan birkaç DeFi ekosistemi olacak – muhtemelen Ethereum hala hakim olacak. DeFi ekosistemleri arasında birlikte çalışabilirlik ve etkileşimlerin gelişmesi ve muhtemelen varlıkların DeFi ekosistemleri arasında geçişi olabilir”

Ethereum Fiyatı

Finder’da ortalama olarak ETH’nin yıl sonuna kadar 513 dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Raporda bu fiyat artışının Ethereum’un DeFi patlamasından ne kadar süre yararlanabileceğine ve ETH 2.0 lansmanından sonra beklenen ilgiye bağlı olduğunu söylüyor.

Anatha.io’nun CEO’su ve kurucu ortağı Edward Hickman da 400-600 $ aralığında bir fiyat tahmini veriyor. Bununla birlikte, ETH fiyat tahminlerini DeFi ve ETH 2.0’a bağlayanların aksine Hickman, ETH’nin bu konuda Bitcoin’e teşekkür etmesi gerektiğine inanıyor.

“ETH, hacminin sağlıklı bir kısmını hala ETH/BTC ticaret çiftleri aracılığıyla gerçekleştiğinden dolayı, Bitcoin ile aynı stok akış modelini izleme eğilimindedir. Bu, BTC fiyat hareketinin de ETH’yi büyük ölçüde etkilediği anlamına gelir. BTC hala piyasada sabit kaldığı sürece, BTC’nin genel eğilimini izleyen sektör genelinde fiyat hareketini görmeliyiz” diyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner