Yükleniyor...

Bir Yıldız İsim Daha Bitcoin’e (BTC) Desteğini Açıkladı

İngiliz rap şarkıcısı KSI, insanların BTC'ye yatırım yapmayı "hızlı para" olarak değil, uzun vadeli bir yatırım stratejisi olarak düşünmesi gerektiğine inanıyor.

bir yildiz isim daha bitcoine btc destegini acikladi

İngiliz rap şarkıcısı KSI, insanların BTC’ye yatırım yapmayı “hızlı para” olarak değil, uzun vadeli bir yatırım stratejisi olarak düşünmesi gerektiğine inanıyor.

İngiliz YouTuber ve rapçi KSI, Bitcoin’in güçlü bir destekçisi olduğunu açıkladı. Ona göre, birincil kripto para geleceği temsil ediyor ve onu tutanlar önümüzdeki yıllarda kar edecek.

‘Gerçekten Kriptoya Aşığım’

Olajide Olayinka Williams “JJ” Olatunji, daha çok KSI olarak bilinir – Bilgi, Güç ve Bütünlük anlamına gelir – Bitcoin destekçisi olduğunu açıkladı. İngiliz dergisi GQ’ya verdiği demeçte, dijital varlığın finansın geleceğinde önemli bir rol oynayacağını savundu. KSI daha da ileri giderek, başbakan olsaydı her İngiltere vatandaşına 100 sterlin değerinde BTC dağıtacağını belirtti:

“Herkese 100 sterlin değerinde Bitcoin verirdim – herkes için bir Bitcoin teşvik paketi gibi. Gerçekten kripto parayla ilgileniyorum. Bitcoin’in gelecek olduğunu düşünüyorum.”

29 yaşındaki rapçi ve YouTube yıldızı, lider kripto biriminin uzun vadede doğru yatırım aracı olduğuna inanıyor. Ona göre, servetinin bir kısmını oraya tahsis eden insanlar, 10 yıl sonra “gülecekler”:

“Kesinlikle uzun vadeli olacak, ancak on yıl içinde yatırım yapan insanlar gülecek. Pek çok insanın bunu gerçekten görmediğini hissediyorum: ‘Ah, girip çıkmak istiyorum’ gibi hızlı para aramaya çalışıyorlar. Bu uzun vadeli bir şey ve ben bunun için buradayım.”

Ardından KSI, BTC’yi fiat parayla karşılaştırdı ve tercihini Bitcoin’den yana kullandı. Geleneksel para birimleri enflasyonist olsa da, Bitcoin miktarının sınırlı olduğunu ve “bunun bir değeri olduğunu” hatırlattı.

Dijital Varlıklara Meraklı Diğer Rap Yıldızları

Kripto para birimlerine desteğini açıklayan bir diğer popüler rap şarkıcısı, daha çok Soulja Boy olarak bilinen DeAndre Cortez Way. 2018’de “Bitcoin” adlı bir şarkı yaratan sanatçı, 2021’in başında önde gelen kişilerle bir Twitter sohbeti başlattı ve kendi dijital varlığını başlatabileceğini ima etti.

Changpeng Zhao (Binance CEO’su) ve Tyler Winklevoss (Gemini kurucu ortağı) gibi önemli isimler, ürünlerinin reklamını rapçiye hızlı bir şekilde yaptı.

Hip Hop efsanesi Eminem de kendi koleksiyonunu çıkararak NFT çılgınlığına katıldı. 15 kez Grammy ödüllü Marshall Bruce Mathers III – dünya çapında sahne adı Eminem olarak bilinir – Shady Con adlı dijital koleksiyonu duyurmak için Nifty Gateway platformuyla ortaklık kurdu.

Sadece birkaç hafta önce, hayranları arasında Busta Rhymes olarak popüler olan Trevor George Smith Jr., yaklaşık 4 milyon Twitter takipçisine kendisinin bir Bitcoin sahibi olduğunu açıkladı. BTC topluluğuna katılmanın ana nedeninin Elon Musk, Jack Dorsey ve Cathie Wood arasında The B Word Event’de geçen son konuşma olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner