Yükleniyor...

Birçok Analistin Görüşü, Bitcoin’de (BTC) Ayı Piyasası Görüleceğine İşaret Ediyor

Levi Ackerman, Bitcoin (BTC) için orta vadeli sonuçları ve 2011-2019 arasındaki yaz aylarında fiyat performansını özetleyerek; lider kripto para biriminin minimum %30 oranında düşüş yaşayabileceğini bildirdi.

btcdrop

Levi Ackerman, Bitcoin (BTC) için orta vadeli sonuçları ve 2011-2019 arasındaki yaz aylarında fiyat performansını özetleyerek; lider kripto para biriminin minimum %30 oranında düşüş yaşayabileceğini bildirdi.

Kanlı Yaz

Ackerman son dokuz yılda tipik Bitcoin performansı sergileyen Bitcoin (BTC) fiyat grafiklerini gözler önüne serdi. Attığı tweet’e göre, her yaz %30-60 aralığında fiyat düşüşü görüldü ve bu düşüş en az bir düşüş döngüsü getirdi.

En acımasız çöküş yaklaşık dokuz yıl önce meydana geldi (2011 Yazında). Bitcoin (BTC) fiyatı neredeyse %60 oranında değer kaybetti, bu da en son yaşanan ‘Kara Perşembe’  ile ​​karşılaştırılabilir.

Son yaşanan üç düşüş daha az duyarlıydı ve Bitcoin (BTC) için net kayıp %30 ila %31 arasında kalmayı başardı. 2015 yılında, Bitcoin (BTC) art arda iki düşüş eğilimi yaşadı ve bu da tüm Bitcoin (BTC) sahipleri için acı bir tecrübe ile sonuçlandı.

Ackerman, kripto para topluluğunun en etkili yatırımcılarına bu eğilim hakkındaki görüşlerini sordu. (Michael van de Poppe ve Teddy Cleps)

Boğalar Dikkatli Olmalı Ancak Panik Olmamalı

Hollandalı kripto para analisti, trader ve eğitimci Michael van de Poppe bunun ‘yeni bir anlatı olmadığını’ iddia etti.

Trader van de Poppe, vadeli işlemlerin sona ermesinden kaynaklanan düşüş senaryosu fikrini reddetti. Ona göre, trader’lar yeni işlemler açacaklardır ve bu beklenen an sadece “gün içi oynaklık” getirebilir.

Van de Poppe, boğaların tutması için yeni önemli seviyelere işaret etti ki bu seviyeler 9.000 doların altını gösteriyor.

Bitcoin’in gidişatı, 8.600-8.800 dolar seviyelerinde tutunmasına bağlı. Gizli bir yükseliş sapması var. Bir sonraki 10.500 dolarlık test; büyük olasılıkla bir kopuşa neden olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner