Yükleniyor...

Birçok Yatırımcının Beklediği Mt. Gox Rehabilitasyon Planı Onaylandı

Tokyo Bölge Mahkemesi, Mt.

mt gox onay

Tokyo Bölge Mahkemesi, Mt. Gox geri ödeme bildirimini onayladı. Kesin tutarlar ve geri ödeme tarihi çok yakında açıklanacak.

Mt. Gox tazminat planına oy veren alacaklılar oybirliğiyle teklifin lehindeydi. Mağdurlar yakında Bitcoin’lerini nasıl alacakları hakkında bilgi alacaklar. Bu da varlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı bir anda ortaya çıktı.

20 Ekim’de yayınlanan bir duyuruya göre, Mt. Gox hack kurbanlarının oy verdiği geri ödeme teklifi kabul edildi. Rehabilitasyon Mütevelli Heyeti, Tokyo Bölge Mahkemesinde, kurbanların %99’unun rehabilitasyon planı lehinde oy kullandığını duyurdu. Bu onların kayıpları için geri ödeme almalarını sağlayacak.

Tokyo Bölge Mahkemesi aynı gün sonuca ilişkin bir onay kararı verdi.

Onay emri, bildirimin duyurulmasından bir ay sonra nihai hale gelecek ve uzun ve yorucu bir hikaye sona erecek.

Rehabilitasyon taslağı teklifi ilk olarak Şubat 2021’de öne sürüldü. Bilindiği üzere Mt. Gox hack olayı, 850.000 BTC’nin çalındığı bir olaydı ve bunlardan sadece 200.000’i kurtarılabilmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner