Yükleniyor...

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Borsa Düzenleyicisi Kripto Varlık Ticaretini Kolaylaştıracak

Birleşik Arap Emirlikleri Menkul Kıymetler ve Emtia Otoritesi (SCA) ve Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi (DWTCA), DWTCA'nın serbest bölgesi içindeki kripto varlık ticaretini ve ilgili finansal işlemleri kolaylaştırmayı kabul etti.

bae kripto para

Birleşik Arap Emirlikleri Menkul Kıymetler ve Emtia Otoritesi (SCA) ve Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi (DWTCA), DWTCA’nın serbest bölgesi içindeki kripto varlık ticaretini ve ilgili finansal işlemleri kolaylaştırmayı kabul etti.

Anlaşma, DWTCA’nın kripto varlıklarını kullanan finansal işlemler için gerekli izinleri ve lisansları vermesi için bir çerçeve oluşturuyor. Bu nedenle SCA’nın web sitesindeki açıklamaya göre, DWTCA serbest bölgesinde faaliyet gösteren firmaları yönetecek, izleyecek ve denetleyecektir.

DWTCA, devam eden işletme lisanslarını, ürünlerini ve tekliflerini genişletmek için anlaşma yaptı. Anlaşmanın bir parçası olarak, SCA, DWTCA ile birlikte kripto varlıklarının verilmesi, teklif edilmesi, listelenmesi ve ticaretinin düzenleyici olarak izlenmesini ve DWTCA’nın yetkisi dahilindeki ilgili finansal faaliyetlerin lisanslanmasını yönetecek.

Hem yerel hem de küresel olarak düzenlenmiş bir ekosistem

DWTCA, yerel ve uluslararası pazarlarla ilgilenen işletmeler için iyi düzenlenmiş bir ekosistem sağlayacak. Serbest bölge, yeni başlayanlara, KOBİ’lere, işletmelere ve yerel bölgelere ulaşırken dünya çapındaki pazara da açılacak.

SCA CEO’su vekili Dr. Maryam Al Suwaidi konuyla ilgili şunları söyledi:

“SCA, kripto varlıklarının teklif edilmesi, ihraç edilmesi, ticareti ve listelenmesinin düzenleyici denetiminden ve bunlarla ilgili finansal faaliyetlerin DWTCA serbest bölgesinin sınırları dahilinde lisanslanmasından sorumlu olacaktır. SCA ayrıca serbest bölge içinde faaliyet gösteren lisanslı kuruluşları da denetleyecek, kontrol edecek ve araştıracaktır.”

Bu arada, Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi ve Dubai Turizm ve Ticaret Pazarlama Departmanı (DTCM) genel müdürü Helal Saeed Almarri şöyle konuştu:

“Dubai, dijital liderliğindeki bir ekonomiye doğru ilerlemeye devam ederken, DWTCA, blok zinciri ve kriptografik teknolojilerle desteklenen işletmelere katkı sağlamak istiyor. Menkul Kıymetler ve Emtia Otoritesi ile yaptığımız anlaşma, DWTCA’nın kripto varlık piyasasının merkezi denetimini serbest bölgemize genişletmenin yanı sıra düzenleyici, lisanslar ve hizmet yeteneklerini genişletmesine izin verecek.”

Almarri ayrıca, NFT’ler gibi yeni teknolojilerin ortaya çıkmasının ticaretin geleceğinde önemli bir rol oynayacağını belirterek DWTCA’nın, ekosistemin bu geleceğe hazır olması için sürdürülebilir bir yuva sağlama yöntemlerini araştırdıklarını dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner