Yükleniyor...

Birleşik Krallık, Hidden Road’a Lisans Verdi

Küresel kredi ağı Hidden Road, Birleşik Krallık'ın Mali Yürütme Otoritesi'nden (FCA) dijital varlık lisansı aldı.

Birlesik Krallik Hidden Roada Lisans Verdi

Küresel kredi ağı Hidden Road, Birleşik Krallık‘ın Mali Yürütme Otoritesi’nden (FCA) dijital varlık lisansı aldı.

Kripto kuruluşları ve diğer dijital şirketler, ülkelerin düzenleyici otoritelerinden lisans almak için yoğun mesai harcıyor. Düzenleme ve denetleme ihtiyacı, genel piyasanın gidişatı açısından önemli bir konuma geldi. Özellikle kripto para borsaları, çeşitli ülkelerden onaylayıcı lisans almaya başladılar. Bunun sebebi olarak, piyasada kaybolan güveni geri getirmek amaçlanıyor. Diğer taraftan, kurumsal küresel kredi ağı olan Hidden Road‘tan yeni bir hamle geldi. Şirket, Birleşik Krallık‘ın düzenleyicisinden lisans aldı.

Kurumsal Şirket Hidden Road, Birleşik Krallık Düzenleyicisinden Geçti

Hidden Road, Birleşik Krallık‘ın düzenleyicisi olan Mali Yürütme Otoritesi’nden (FCA) geçerek tescil hakkını aldı. Kurumsal şirket, FCA‘dan yatırım şirketi lisansı ve dijital varlık şirketi kaydına sahip tek ana komisyoncu oldu.

Bu lisanslar, Hidden Road‘a hem döviz hem de dijital spot ve türev ürünler sunma imkanı tanıyacak. Şirketin küresel iş geliştirme başkanı Michael Higgins, “Kurumsal müşteri tabanımız, düzenleyici altyapıyı benimseyen benzer fikirlere sahip ortaklar arıyor ve bu son onay, dijital varlık pazarlarını olumlu bir şekilde şekillendirme taahhüdümüzü daha da gösteriyor.” dedi.

Ayrıca Higgins, Birleşik Krallık‘ın düzenleyicisine olumlu bir tavır sergiledi. Başkan, dijital varlık operasyonlarının FCA gibi saygı duyulan bir düzenleyici tarafından denetlenmesinden memnun olduğunu dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner