Yükleniyor...

Birleşik Krallık, Kripto Regülasyonu Planlarını Tamamladı

Birleşik Krallık, kripto para regülasyonlarına ilişkin planlarını tamamladı.

birlesik krallik

Birleşik Krallık, kripto para regülasyonlarına ilişkin planlarını tamamladı.

FTX’in yaşadığı çöküşün, kripto sektörü regülasyonlarına aciliyet getirmesiyle birlikte ülke, regülasyonlara ilişkin çalışmalarını hızlandırmıştı.

Birleşik Krallık, Regülasyonlarda Sona Geldi

Bakanlar, yeni regülasyonlar için bir istişare başlatacak. Ülkenin başbakanı Rishi Sunak, Nisan ayında şansölye iken “etkili regülasyonun” Birleşik Krallık’ı kripto teknoloji için küresel bir merkez haline getirebileceğini söyledi.

FCA, bu yılın başlarında Birleşik Krallık merkezli kripto şirketlerinin kara para aklama önlemlerini incelmeye başladı. Regülatör yine de yanlış satış, yanlış reklam, dolandırıcılık ve kötü yönetim gibi alanlarda tüketicileri korumak için geniş yetkilere sahip değil.

Konuya aşina olan kaynaklar, yeni regülasyonlarla birlikte FCA’nın kripto para sektörünü daha geniş bir biçimde denetleyebileceğini söyledi.

Hükümetin Birleşik Krallık’ı küresel bir merkez haline getirme arzusu, kripto endüstrisi kriz üstüne kriz yaşadıkça daha önemli bir odak noktası haline geldi.

Politikacı Andrew Griffith, sektörde yaşanan çalkantıya rağmen şunları söyledi:

“Evet kripto paranın geleceği hakkında sorular var, ancak altında yatan teknoloji görmezden gelmek aptallık olur”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner