Yükleniyor...

Birleşik Krallık Reklam Düzenleyicisi, Kripto Reklamlarına İlişkin Bir Uyarı Yayımladı

Birleşik Krallık’ın reklam düzenleyicisi, yeni kılavuza uyduklarından emin olmak için kripto şirketlerine reklamlarını gözden geçirmelerini söyleyen bir uyarı yayımladı.

birlesik krallik reklam duzenleyicisi kripto reklamlarina iliskin yeni bir kilavuz yayimladi

Birleşik Krallık’ın reklam düzenleyicisi, yeni kılavuza uyduklarından emin olmak için kripto şirketlerine reklamlarını gözden geçirmelerini söyleyen bir uyarı yayımladı.

Birleşik Krallık’ın Reklam Standartları Kurumu (ASA), 50’den fazla kripto şirketine bir yaptırım bildirisi yayımladı. Bildiride şirketler, reklamlarının kılavuza uygunluğundan emin olmarı konusunda uyarıldı. Söz konusu 50 içerisinde Coinbase (COIN), eToro, Luno ve crypto.com gibi şirketler yer alıyor. Kurum konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bu bizim için bir ‘kırmızı alarm’ öncelikli bir sorunudur ve yakın zamanda tüketicileri yanıltıcı ve sosyal olarak sorumsuz olduğu için birkaç kripto reklamını yasakladık.”

Yeni kılavuzda, Hindistan’ın yayımladığı kripto reklamlarına ilişkin kılavuzda olduğu gibi, ülkede kripto sektörünün düzenlenmediğinin belirtilmesi ifadesi yer alıyor. Ayrıca reklamlarda yatırımların değerinin düşebileceği ve değişken olduğunun açıkça belirtilmesi isteniyor. Ek olarak yatırım kararlarının önemsiz ve herkes için uygun olduğunun belirtilmemesi ve FOMO olarak da bilinen satın almak için acele etme hissi yaratmaması gibi kriterler yer alıyor. 

Kripto reklamlarının bu kriterleri karşılaması için 2 Mayıs tarihine kadar süresi bulunuyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner