Yükleniyor...

Chainalysis Kurucusu, Kripto Varlıkların Yaptırımlardan Kaçınmada Kullanılmadığını Söylüyor

Kripto varlıkların Rusya’ya yönelik yaptırımlarda kullanıldığına ilişkin tartışmalar tüm hızıyla sürüyor.

chainalysis kurucusu kripto varliklarin yaptirimlardan kacinmada kullanilmadigini soyluyor 6

Kripto varlıkların Rusya’ya yönelik yaptırımlarda kullanıldığına ilişkin tartışmalar tüm hızıyla sürüyor. Tartışmalara katılan son isim Chainalysis kurucu ortağı Jonathan Levin oldu. 

Bloomberg Technology’ye konuşan Chainalysis Kurucu Ortağı ve Baş Strateji Sorumlusu Jonathan Levin, kripto varlıkların yaptırımları delmede kullanılmadığını söyledi. Levin konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Şimdiye kadar, kripto varlıklarda yaptırımlardan kaçınmayı işaret eden bir seviye görmedik.”

Levin ayrıca yaptırımlar konusunda düzenleyiciler ile kripto şirketleri arasındaki iletişimi bir dönüm noktası olarak değerlendirdi:

“Dünyadaki kripto para birimi işletmeleri için yaptırımlara uyum sağlamak aslında mümkün. Ön planda gelen kripto para biriminin meşruiyeti ve faydasının birleşiminin, bu artan odaklanmayı ve düzenleme üzerinde incelemeyi beraberinde getirdiğini düşünüyorum. Düzenlenmiş kripto para birimi işletmelerinin batı ekonomilerinde nasıl işleyebildiğine dair bir dönüm noktası.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner