Yükleniyor...

Birleşik Krallık’ta Bitcoin ATM’lerinin Kapatılacağı Belirtildi

İngiltere'de 81 adet Bitcoin ATM'inin yasaklandığı ifade edildi.

bitcoin atm ingiltere

İngiltere’de 81 adet Bitcoin ATM’inin yasaklandığı ifade edildi.

The Telegraph’ın haberine göre Mali Davranış Otoritesi (FCA), kripto para birimi ATM’lerinin sağlayıcılarına, operasyonları durdurmalarını aksi takdirde yaptırım eylemiyle karşı karşıya kalabileceklerini söyleyen bir mektup yazdı. Dünyadaki makineleri izleyen Coin ATM Radar’a göre İngiltere’de 81 adet faaliyet gösteren Bitcoin ATM’i var. Çoğu, FCA’nın da yazdığı marketlerde ve süpermarketlerde çalışır.

Edinilen bilgilere göre ATM’leri çalıştıran operatörlerin hiçbiri FCA tarafından lisanslı değil. Bu nedenle de makinelerin kaldırılması talebi geldi.

Bitcoin ATM’leri, kullanıcıların daha sonra diğer çevrimiçi cüzdanlara aktarabilecekleri kripto para birimi karşılığında para yatırmalarına izin verir.

FCA şunları söyledi:

“Birleşik Krallık’taki kripto ATM operatörlerini makinelerini kapatmaları aksi takdirde yaptırımla karşı karşıya kalabilecekleri konusunda uyarıda bulunduk. Birleşik Krallık’ta kripto varlık değişim hizmetleri sunan kripto ATM’leri bize kayıtlı olmalı ve Birleşik Krallık kara para aklama düzenlemelerine uymalıdır. Bize kayıtlı kripto varlık şirketlerinin hiçbiri kripto ATM hizmetleri sunmak için onaylanmadı, bu da Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren herhangi birinin bunu yasa dışı olarak yaptığı ve tüketicilerin bunları kullanmaması gerektiği anlamına geliyor.”

Düzenleyici, yasa dışı faaliyet gösteren şirketlerin sahiplerinin başka finansal işler yürütmesini yasaklayabilir, para cezası verebilir veya cezai kovuşturma yapabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner