Yükleniyor...

KDA Coin Nedir? Kadena (KDA) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Bu yazımızda KDA coin nedir, kripto para birimi Kadena nedir, KDA coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.

Kadena KDAfk

Bu yazımızda KDA coin nedir, kripto para birimi Kadena nedir, KDA coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. İşte Kadena (KDA) coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

Kadena’nın halka açık blok zinciri Chainweb, sözde benzersiz parçalama sistemi sayesinde ölçeklenebilirlik sağlayabilen tek katman 1, çalışma kanıtı (PoW) ağıdır

KDA Coin Nedir?

Kadena, iddiaya göre Kadena’nın sınırsız bir şekilde ölçeklenmesine izin verdiği iddia edilen Chainweb adlı tescilli bir zincir mimarisine sahip, 1. katman bir iş kanıtı blok zinciridir. Ayrıca, izinli (özel) işlemlere izin veren Kuro adlı bir katman-2 blok zincirine sahiptir. Her iki katman da Haskell’de yerleşik olan ‘Pact‘ adlı yerel akıllı sözleşme programlama dili kullanılarak oluşturulmuştur.

Kadena’nın vizyonu, Bitcoin gibi PoW blok zincirlerinde görülenle aynı düzeyde güvenlik sunan, oldukça ölçeklenebilir ve geliştirici dostu bir blok zinciri olmaktır. Bunun dışında, Bitcoin veya Ethereum’dan farklı olarak Kadena, Turing-eksik bir programlama dilinde bile akıllı sözleşme işlevselliği sunar.

Kadena, yalnızca perakende veya normal kullanıcılar için değil, aynı zamanda kurumsal ve kurumsal kullanıcılar için de çekici ve işlevsel olacak şekilde tasarlanmıştır. Teorik olarak, Kadena’nın Chainweb adlı yenilikçi PoW konsensüs mekanizması, rezil blockchain üçlemesini çözmüş gibi görünüyor. Kadena ekibinin zengin mirası düşünüldüğünde bu sürpriz olmamalı.

Kadena’nın Takımı

Proje 2016 yılında Stuart Popejoy ve Will Martino tarafından kuruldu ve kurucuları sırasıyla Juno için JPMorgan blok zinciri geliştirme ekibinin eski üyeleri ve SEC’in Kripto Para Birimi Yönlendirme Komitesi’nin eski üyeleri olan geleneksel finansla derin bağları var. Ekibin danışmanları arasında sıcak bir günde güneş gibi göze çarpan bir isim var, o da ‘blockchain’in ortak mucidi ve Satoshi Nakamoto’nun ünlü 2008 Bitcoin’inde en çok alıntı yapılan yazar Dr. Stuart Haber. Beyaz kağıt.

Will Martino ve Stuart Popejoy – Kadena aracılığıyla Kadena’nın Kurucuları
Hem Stuart Popejoy hem de Will Martino ile yapılan röportajlar özellikle etkileyici ve kurucuların Kadena’nın geleceği için parlak vizyonunu ve hem eski finansal sistem hem de blok zinciri ekosistemi hakkındaki anlayışlarını gösteriyor. Bu anlayış, kurucuların Kadena’yı hem CeFi hem de DeFi’de bulunan kusurlarla mücadele etmek için tasarlamalarına yardımcı oldu.

Kadena KDA
Kadena (KDA)

Kadena’nın Mimarisi

Kadena’nın mimarisinin tüm bileşenleri analiz edilirken ekibin parlaklığı ortaya çıkıyor, yani:

Chainweb: Çoklu paralel “” zincirler arasında yenilikçi bir “örgü” sistemi kullanan bir PoW konsensüs mekanizmasında sınırsız ölçeklenebilirlik sağlayan katman-1 genel blok zinciri.

Kuro: 500 nodede 8000 TPS hız sağlayan eEnterprises için özel olarak oluşturulmuş 2. katman açık kaynaklı özel blok zinciri.

Pact: Kadena ekibi tarafından uygulama için Haskell kullanılarak oluşturulan yerel açık kaynaklı akıllı sözleşme programlama dili.

Kadena Ekosistemi

Kadena ekosistemi , bir ‘gas istasyonu’ ve yeni bir yerel NFT standardı gibi benzersiz özelliklerle hızla genişliyor. Ayrıca DeFi, DEX’ler, NFT Pazaryerleri ve cüzdanlar alanlarında üzerine inşa edilmiş çeşitli projelere sahiptir.

Gaz istasyonu

Önce bir blok zincirinde Kadena, ilk kripto ‘gas istasyonu’ hizmetini sunuyor. Gas istasyonları, kullanıcılara belirli akıllı sözleşmeleri yürütmek için kullanılan tüm gazı iade eden hesaplardır. Gas istasyonlarının ardındaki fikir, kullanıcının dApp’lere katılımını kolaylaştırmak, kullanıcıların bir borsada yerel kriptoyu edinme ve ardından dApp hizmetlerini kullanmak için cüzdanına aktarma zorunluluğu olmadan bir dApp deneyimi yaşamalarına yardımcı olmaktır. Gas istasyonları, Pact’in dApp geliştiricilerinin işlemleri birlikte imzalama ve bir dApp kullanırken bir kullanıcının gaz harcamalarını ödeme yeteneği ile birleştiğinde, platformun uzun yıllar boyunca gaz fiyatlarını karşılaması için güçlü bir araçtır.

Kadena DAO

Dao.init, ana ağa gönderilmeden önce şu anda test ağında bulunan Kadena’nın ilk DAO’sunun adıdır. Bir DAO’nun oluşturulması, Kadena’nın ekosistemi büyümeye devam ederken, daha geniş bir topluluğun merkezi olmayan bir şekilde geri bildirimde bulunmasına izin verecektir. DAO iki amaca hizmet edecek:

1) Kadena topluluğunun Kadena ekosistemini geliştirmeyi amaçlayan önerileri sunmasına ve oylamasına izin verecek.

2) Kadena platformuna yeni özellikler eklemek için merkezi olmayan bir prosedür oluşturacak.

Cüzdanlar

Şu anda Kadena blok zincirinde 2 cüzdan hizmeti var: Chainweaver ve Zelcore

Chainweaver: Bu cüzdan hizmeti Kadena ekibi tarafından geliştirilmiştir. Genel anahtarlarınızı oluşturmak için 12 kelimelik bir tohum kullanır.

Zelcore: Bu cüzdan hizmeti üçüncü bir tarafça geliştirilmiştir ve güvenlik için kullanıcı adınızla şifrenizin bir kombinasyonunu kullanır. Zelcore’da güvenliğinizden siz sorumlusunuz, kötü/kısa bir kullanıcı adı/şifre hesabınızı riske atacaktır.

Kaddex

Kaddex, Kadena blok zincirinde bir DAO tarafından yürütülen yerel merkezi olmayan köprülere sahip, merkezi olmayan, çok protokollü bir AMM DEX’tir. Kadena’nın ‘gas istasyonları’ nedeniyle sıfır gaz ücreti işlemleri sunabilir. Kaddex, hem DAO için bir yönetişim tokeni hem de DEX için bir yardımcı program tokeni olarak işlev gören KDX adlı tokenine  sahiptir. Kaddex, yeni DeFi müşterilerini ağa çekecek benzersiz LP teşvikleri sağlar. Bir takas gerçekleştirildiğinde, kullanıcıdan %100’ü Likidite Sağlayıcılarına giden standart %0,3’lük bir işlem ücreti alınır.

NFT’ler

Pakt ile inşa edilen Kadena’da değiştirilemez tokenler, Ethereum’un ERC standartlarında mevcut olan bir önemli sorunu çözüyor – ‘aktarmanın’ yanı sıra ek işlev eksikliği. Kadena’nın kurucu ortağı Stuart Popejoy’a göre, ethereum pazar yerlerinde ‘telif hakkı’ işlevini içeren NFT satışları yalnızca pazar yerinin ellerine bırakılıyor. Bu, ‘güvensizlik’ kavramı üzerine inşa edilmesi gereken bir dünyada güvenme ihtiyacı yaratır. Bu nedenle Kadena’daki yerel NFT standardı, satış/aktarma bir NFT pazarının dışında yapılsa bile telif ücretlerinin yaratıcıya otomatik olarak aktarılmasını mümkün kılar. Bu, içerik oluşturucunun NFT yaratımından telif hakkı alma hakkını sağlar ve destekler.

Gelecek planları

Kadena’nın geleceği yol haritasına göre parlak görünüyor . Ekip, Kadena’yı Terra, Celo ve Ethereum gibi blok zincirlere bağlayan köprülerin kullanıma sunulmasıyla kitlesel benimsemeye kafa kafaya atmaya hazır görünüyor. Ekip ayrıca Kadena’nın Ledger donanım cüzdanına olası bir entegrasyonunu da ima etti. Ekibin ayrıca geliştirici hibesi ve büyükelçi programları gibi hibeler şeklinde çeşitli teşvikler sunma planları vardır.

 Kadena (KDA) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Dürüst olmak gerekirse, Kadena’nın mimarisi etkileyicinin ötesinde ve yatırımcılar platformun vizyonunu yakalıyor gibi görünüyor. Kadena, blok zinciri ekosistemindeki iki büyük engeli etkili bir şekilde çözdü, bunlardan ilki blok zinciri trilemması. Kadena’nın benzersiz Chainweb mimarisi, ademi merkeziyetçilik ve güvenlik sütunlarını korurken, şu anda piyasadaki başka hiçbir blok zinciri gibi ölçeklenmeyi vaat ediyor. Hatta ölçekte enerji açısından verimli olmayı başardı. Kadena’nın çözdüğü ikinci büyük engel, kurumsal ve kurumsal varlıkların Kuro adlı yenilikçi katman-2 platformu aracılığıyla blok zincirine dahil edilmesidir. Kadena, ‘gas istasyonu’ özelliği sayesinde, ayrıca perakende yatırımcıların ve meslekten olmayanların, gaz için herhangi bir yerel hizmet belirtecine ihtiyaç duymadan blok zinciri üzerine kurulu dApp’lerle etkileşime girmesini mümkün kıldı. Bu nedenle, devam eden gerçek dünya uygulaması ve ticari uygulanabilirliği ile Kadena, blok zincirini kitlesel olarak benimsemeye piyasadaki diğer herhangi bir projeden daha yakın görünüyor.

KDA 1Y graph coinmarketcap
Kadena (KDA)

KDA Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 KDA Coin 26.81 TL TL’den işlem görüyor. KDA Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 0.29% değişim gösterdi. KDA Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 6,849,718 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 228,987,781 $ dolar seviyesinde.

KDA Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 KDA Coin 0.831622 $ dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Mart ayı itibariyle KDA Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 28.25 dolarla kaydetti. Bununla birlikte KDA yılın en düşük seviyesini ise 0,2997 dolarla belirledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner