Yükleniyor...

Ethereum Kurucusu Buterin, Griffith İçin Mahkemeden Hoşgörü Diledi

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, eski Ethereum gelişticisi olan Virgil Griffith'in yaklaşmakta olan davası için New York mahkemesinden hoşgörü diledi.

ethereum kurucusu buterin griffin icin mahkemeden hosgoru diledi

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, eski Ethereum gelişticisi olan Virgil Griffith’in yaklaşmakta olan davası için New York mahkemesinden hoşgörü diledi. Buterin, New York Güney Bölgesi’nden Bölge Yargıcı Kevin Castel’e bir mektup yazarak, 2013’te tanıştığı Griffith ile olan yedi yıllık dostluğunu anlattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Buterin, mektupta Griffith’in nazik doğasını ele aldı. Griffin’in Ethereum Vakfı’nda kalıcı bir miras bıraktığını ve hatta kendisini dahi değiştirdiğini yazdı. Griffth’in diğer kültürlere olan merakına da değinen Buterin konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Yıllar içindeki tutumları ve eylemleri, beş yıl önceki kişiliğimden farklı olarak, eylemlerimde açık fikirlilik ve işbirliği odaklılığı teşvik etti.”

Ne Olmuştu?

Griffin, Kasım 2019’da ABD yaptırım yasasını ihlal etmekle suçlanarak tutuklandı. Eylül 2021’de ise federal savcılarla yaptığı ve 6.5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasına izin verebilecek bir anlaşmada suçunu kabul etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x