Yükleniyor...

Birleşik Krallık’taki Kripto Firmaları İki Yıl Ceza Alabilir!

FCA'nın düzenlediği finansal rejimler doğrultusunda, Birleşik Krallık'taki kripto firmaları büyük cezalara çarptırılabilir.

birleşik krallık

FCA’nın düzenlediği finansal rejimler doğrultusunda, Birleşik Krallık’taki kripto firmaları büyük cezalara çarptırılabilir.

Birleşik Krallık’ın mali düzenleyicisi FCA‘ya göre, Birleşik Krallık’ta önerilen reklam kuralları kripto endüstrisine daha fazla odaklanıyor. Bu kurallar ışığında, kripto kuruluşlarının yöneticileri, tanıtımla ilgili gereklilikleri yerine getirmedikleri gerekçesiyle iki yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir.

FCA’dan, Birleşik Krallık’taki Kripto Reklamlarına Hamle!

Birleşik Krallık Finansal Davranış Otoritesi (FCA), “finansal promosyon rejimi” önerisinin onaylanması halinde, kripto kuruluşlarının hizmetlerini Birleşik Krallık’ta tanıtırken gerekliliklere uymak zorunda kalacaklarını açıkladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan FCA, “Yurtdışında yerleşik firmalar da dahil olmak üzere Birleşik Krallık tüketicilerine pazarlama yapan kripto varlık işletmeleri bu rejime hazır olmalıdır” dedi.

FCA’nın önerdiği bu reklam önerisine göre, kripto firmalarının, hizmetlerinin reklamını yapmak için FCA’dan yetki almaları ya da Finansal Promosyon Emri kapsamında bir muafiyete sahip olmaları gerekecek.

Ayrıca FCA, şunları söyledi;

“Birleşik Krallık’ta pazarlama yapan kripto firmaları bu rejime hazırlanmalı, yurtdışı merkezli firmalar da bu rejime dahildir. Şuan harekete başlamak, Birleşik Krallık tüketicileri için yasal tanıtımlarını yapmaya devam edebilmelerine yardımcı olacak. Tüm kripto firmalarına öneri almaları için teşvikte bulunuyoruz.

Kripto kuruluşlarının reklam ve tanıtım yöntemlerine değinen FCA, yalnızca dört farklı yoldan gidilebileceğini belirledi. Düzenleyici, belirlenen bu yolların dışında hareket eden kuruluşlara iki yıla kadar hapsi de kapsayan gerekli yaptırımların uygulanabileceğini aktardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner