Yükleniyor...

Clearpool Kurumsal Borçlanma Platformunu Başlatacak

Merkeziyetsiz borç verme platformu Clearpool, kurumsal borçlanma platformu başlatacağını duyurdu.

solana defi everlend finance

Merkeziyetsiz borç verme platformu Clearpool, kurumsal borçlanma platformu başlatacağını duyurdu.

Clearpool Prime sunacağı hizmet ile birlikte, kurumsal borçluların kendi kredi koşullarıyla izin verilen borçlanma havuzları oluşturmasına izin verecek.

Clearpool Prime, Kurumsal Müşteriler için Borçlanma Platformu Başlatacak

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü olan Clearpool, 2023 planlarını özetleyen bir blog gönderisi paylaştı. Şirket 2023 planları dahilinde saklama dışı kurumsal borçlanma platformu Clearpool Prime’ı bu yılın ilk çeyreğinde başlatacak. 

Kurumsal borçlular, KYC (müşteri tanıma) kontrollerinden geçtikten sonra, Clearpool Prime’da hacim, süre ve faiz oranı gibi kendi kredi koşullarıyla izinli borçlanma havuzları oluşturabilecekler. Ayrıca borç verenleri de bu havuza davet edebilecekler.

Clearpool, borç alanlarla borç verenler arasında borç alma havuzları barındıran bir Blockchain tabanlı kredi platformudur. Borç verenler, bir havuza likidite sağladıklarında, karşılığında havuza özel cpTokens alırlar. Protokolün yönetim belirteci CPOOL’a sahip olanlar, ödül kazanmak için oylamaya katılabilir ve belirteçlerini stake edebilir. Clearpool’un kredi kontrol panelindeki verilere göre, şu ana kadar Ethereum ve Polygon Blockchain’lerinde Clearpool’da yaklaşık 350 milyon dolarlık stablecoin kredisi oluşturuldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner