Yükleniyor...

BitClout Yaratıcısı Kimliğini Açıkladı, Yeni Merkeziyetsiz Sosyal Ağ Projesi İçin 200 Milyon Dolar Topladı

Merkeziyetsiz sosyal ağ BitClout’ın Diamondhands takma adlı anonim yaratıcısı, bugün DeSo adlı yeni projesinin lansmanında kimliğini açıkladı.

bitclout yaraticisi kimligini acikladi yeni merkeziyetsiz sosyal ag projesi icin 200 milyon dolar topladi

Merkeziyetsiz sosyal ağ BitClout’ın Diamondhands takma adlı anonim yaratıcısı, bugün DeSo adlı yeni projesinin lansmanında kimliğini açıkladı. Merkeziyetsiz sosyal ağ projesi olan DeSo ile Nader Al-Naji, a16z ve Coinbase Ventures gibi yüksek profilli girişimlerden 200 milyon dolar topladı. 

2018’de düzenleyici kısıtlamalar nedeniyle kapanan bir stablecoin projesi olan Basis’in de kurucusu olan Al-Naji, gözde yatırımcılardan 200 milyon dolarlık bir yatırım ile desteklendi. Bunlar arasında ise Andreessen Horowitz (a16z), Sequoia, Social Capital, TQ Ventures, Coinbase Ventures, Winklevoss Capital, Polychain Capital, Pantera Capital ve Arrington Capital gibi yatırımcılar yer alıyor.

The Block’a verdiği demeçte Al-Naji, geleneksel merkezi sosyal medya platformlarını rahatsız eden sorunları çözmeyi derinden önemsediklerini söyledi. Al Naji, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarının kamusal söylemi kontrol ettiğini ve kendi yaratmadıkları içerikten kar elde ettiğini söylüyor. DeSo projesinin amacı ise sosyal medyayı herkes için erişilebilir ve para kazanılabilir hale getirmek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner