Yükleniyor...

Bitcoin, 20.000 Dolarlık Destek Seviyesini Kaybediyor

Lider kripto para Bitcoin, 20 bin dolarlık destek seviyesini kaybediyor.

btc

Lider kripto para Bitcoin, 20 bin dolarlık destek seviyesini kaybediyor.

Analistler, Haziran ayı tüketici fiyat endeksi (TÜFE) enflasyon raporundan etkileneceğine inandıkları Bitcoin ve diğer varlıklar için düşüş öngörüyor.

Yaşanan bu düşüş hissiyatı, kripto para piyasasının tekrar kırmızıya dönmesine neden olduç.

Durum her saat değişirken analist Michael van de Poppe, destek bölgesini 20.000 doların üzerinde tutmayı başaramayan Bitcoin için yeni kilit seviyeler belirledi.

Van de Poppe’a göre bu yeni seviyeler, 20.300 dolar veya 19.300 ile 19.500 dolar arasında bir alan.

Bir başka analist Ali Martinez, Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketleri ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Bitcoin, 19.150 ile 19.700 arasında önemli bir yerde duruyor. Bu destek seviyesi tutarsa, 20.900 dolar seviyesinde sert bir dirençle karşı karşıya kalabilir”

Enflasyonun Olası Etkileri

Van de Poppe, Bitcoin fiyar hareketleri üzerinde önemli bir etkisi olacağına inandığını enflasyon veri raporundan önce seviyeleri daha farklı belirlemişti.

Analiste göre herkes, TÜFE raporunun olumsuz sonuçlanacağına inandığı için derin bir kriz yaşanmasını bekliyor. Ancak van de Poppe, enflasyon verilerinin “gördüklerimizden daha az şiddetli olacağına veya en azından önümüzdeki aylarda düşmeye ve beklediğimizden daha düşük bir seviyede yer alacağına” inanıyor.

Wall Street yatırımcıları da varlığın değerinin 10.000 dolara düşmesinin 30.000 dolarak geri yükselmesinden daha muhtemel olacağına inanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner